Naga Markets


Ostatnio zajęta pozycja krótka na AUDCAD jest jeszcze w grze, chociaż mogłaby się zakończyć stop lossem. Dlaczego? Otóż zdecydowałem się ustawić zlecenie zabezpieczające ponad najwyższym szczytem korekty, co nie zdarza mi się zbyt często. Zazwyczaj w przypadku pozycji długich, SL stawiam ponad niższym szczytem.

W tym przypadku postąpiłem inaczej głównie z tego powodu, że cena dość wolno poruszała się na południe przed zajęciem pozycji, a w takich sytuacjach często pojawiają się głębsze cofnięcia. Tak było i tym razem, gdzie notowania wróciły praktycznie do poprzednich maksimów tworząc de facto formację podwójnego szczytu. Ponadto do ostatniego dołka była spora przestrzeń, a zatem można było sobie pozwolić na szerszego stopa.

Aktualnie sytuacja na AUDCAD wygląda jak na poniższym wykresie M30. Notowania zbliżają się właśnie do majowych minimów:

USDCAD

Wybicie górą na USDCAD doprowadziło do wyrwania się z konsolidacji i utworzenia nowego impulsu wzrostowego. Tym samym szukać będę okazji do zajmowania pozycji długich po korekcie. Wstrzymam się tu jednak przynajmniej do późnych godzin popołudniowych z uwagi na sporo istotnych danych makro, które zostaną dziś opublikowane dla obu walut.

EURUSD

Wyraźny trend spadkowy i dobrze respektowana 20-okresowa SMA. Można szukać okazji do shortów.

AUDUSD

Nowe minima + nowy impuls spadkowy. Obowiązuje kierunek południowy, a zatem po korekcie można rozglądać się za okazjami do sprzedaży.

AUDJPY

Na AUDJPY notowania wchodzą właśnie w strefę zniesienia 33-66%, gdzie można wypatrywać końca korekty i powrotu do spadków.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

Wracając jeszcze do poprzedniego przeglądu par walutowych, z listy obserwacyjnej wypadły na razie GBPAUD, notowania bowiem zamknęły się znacznie powyżej 66% zniesienia impulsu spadkowego. Z dużą dozą ostrożności podchodził będę także do GBPJPY, gdzie utworzył się wyższy szczyt na interwale 4-godzinnym, który zaburza sekwencję trendu.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here