Pozostałe altcoiny

Oprócz najpopularniejszych na rynku monet alternatywnych, które opisaliśmy specjalnie dla Ciebie na naszej stronie, funkcjonuje jeszcze kilkaset aktywnych, lecz cieszących się mniejszym zainteresowaniem ze strony użytkowników i inwestorów altcoinów. Kilka tych najciekawszych chcielibyśmy Ci zaprezentować:

Darkcoin

Darkcoin reklamowany jest jako nowa generacji wirtualnych monet – super bezpieczny, zdecentralizowany i w pełni anonimowy ma zapewniać użytkownikom jedne z najlepszych warunków do przeprowadzania transakcji, spekulacji oraz inwestowania.

Twórcy Darkcoina chcą, aby był on wirtualną wersją prawdziwego pieniądza. Kiedy przesyłamy monety, to od nas zależy czy transakcja jest prywatna czy też publiczna. Oprócz tego monety nie są przechowywane w publicznym blockchainie, ale w portfelach, nad którymi kontrolę i pieczę posiadają tylko i wyłącznie użytkownicy. Wszystkie transakcje bezpośrednio z portfela są prywatne i dodatkowo zabezpieczone, dzięki czemu użytkownik ma pewność bezpieczeństwa swoich wirtualnych środków.

Podaż Darkcoina zablokowano na poziomie 22 milionów monet, nowe bloki generowane są co 2,5 minuty a do przeprowadzania transakcji wykorzystywany jest autorski system DarkSend.

Adres internetowy: https://www.darkcoin.io

iXcoin

Inter eXchange Coin reklamowany jest jako pierwsza alternatywa dla Bitcoina – wydobycie monet rozpoczęło się w kwietniu 2011 roku. Bazując na protokole BTC, iXcoin to waluta całkowicie zdecentralizowana, działająca w oparciu o sieć peer-to-peer, umożliwiająca przeprowadzanie anonimowych, tanich, globalnych transakcji monetarnych.

Podstawowa różnica pomiędzy iXcoinem i BTC to zmodyfikowany łańcuch bloków. Format co prawda jest podobny, jednak oba protokoły korzystają z całkowicie różnych bloków początkowych oraz innego schematu nagradzania górników. Co więcej w 2012 roku właściciele iXcoina zdecydowali się na wprowadzenie usługi merged miningu. Oznacza to, że górnik BTC może wykopywać monety dla więcej niż jednego blockchainu w tym samym czasie – w jednym czasie pomaga więc w uwolnieniu bloków Bitcoina oraz iXcoina.

Podaż iXcoina jest kontrolowana – maksymalna ilość żetonów to 21 milionów. Obecna wartość monety jest jednak bardzo niska. 1USD to około 11 tysięcy IXC.

Adres internetowy: https://www.ixcoin.co/

Monero

Monero to jedna z najnowszych kryptowalut, której protokół uruchomiono 18 kwietnia 2014 roku. W całości bazuje na rozwiązaniach znanych z algorytmu CryptoNote, wprowadzających wiele zmian do oryginalnego protokołu BTC.

CryptoNote to technologia pozwalająca na tworzenie bardzo bezpiecznych kryptowalut. Poziom zabezpieczenia i prywatności oferowany przez protokół jest niemożliwy do osiągnięcia w przypadku zwyczajnych BTC. CryptoNote jest w stanie zamaskować informacje o wysyłającym środki i jednocześnie tworzy jednorazowe klucze zabezpieczające do pojedynczych transakcji.

Monero (MRO) w esperanto oznacza monetę. Emisja monet będzie uzależniona od zainteresowania – w pierwszych czterech latach zakłada się jednak wydobycie 80% maksymalnej bazy. Kolejne bloki uwalniane są co około 60 sekund.

Adres internetowy: https://www.monero.cc/

YBCoin

YBC to projekt, za którym stoi grupa entuzjastów i osób wspierających Bitcoina od pierwszych dni jego funkcjonowania. W pewnym momencie postanowili stworzyć własną, otwartą, uczciwą oraz przejrzystą wirtualną walutę, która będzie dostępna dla wszystkich użytkowników. Nazwa YBCoin wzięła się od pierwszych liter YuanBao. Yuanbao to tradycyjna, chińska miara dużej ilości złota, srebra lub innych cennych kruszców. Symbolizuje fortunę oraz prosperitę.

YBCoin to również próba przeniesienia Bitcoina na chiński rynek, który posiada inną specyfikę od zachodniego. Ma być też sposobem ominięcia problemów, które obecnie stają przed BTC i stworzenia bezpiecznego środowiska do rozwoju wirtualnej waluty.

Adres internetowy: https://www.ybcoin.com/

Novacoin

Działająca w oparciu o sieć P2P, zdecentralizowana waluta Novacoin opiera się o coraz popularniejszy hybrydowy skrypt proof-of-work + proof-of-stake. Oznacza to, że nagradzani nie są jedynie minerzy, którzy wydobywają monety, ale również inwestorzy, którzy trzymają je na swoich kontach.

Kiedy odpowiednia ilość monet zostanie już wydobyta możliwe będzie przejście tylko i wyłącznie na system proof-of-stake. Jest to na tyle wygodne, że nie generuje żadnych dodatkowych kosztów i jest wysoce energooszczędne. Nie ma bowiem potrzeby utrzymywania szeregu podzespołów niezbędnych do wydobywania monet.

Adres internetowy: https://novacoin.org/

Anoncoin

Anoncoin, czyli „anonimowa moneta” ma być odpowiedzią na potrzeby wszystkich tych inwestorów w krytpowaluty, którzy szukają jak najbezpieczniejszych rozwiązań. Wielokrotne szyfrowanie transakcji sprawia, że zostajesz w pełni anonimowy a oprócz tego Twoje środki są bezpieczne i osoby z zewnątrz nie mają możliwości wglądu w transfer – tak jak ma to miejsce na przykład w protokole Bitcoina.

Na stronie twórców możemy przeczytać, że jest to pierwsza, w pełni anonimowa cyfrowa waluta. Jej celem jest przetrwanie nawet w przypadku gdy banki centralne wypowiedzą wojnę wszystkim internetowym monetom. Między innymi dlatego spora część infrastruktury może zostać łatwo przetransferowana do deep netu.

Adres internetowy: https://anoncoin.net/

Wejdź do świata alternatywnych monet – poznaj więcej przykładów!

Powyższe to jedynek zalążek tego co kryją w sobie altcoiny. Jeżeli chcesz poznać więcej przykładów i znaleźć wirtualną walutę odpowiadającą Twoim potrzebom, to ich najaktualniejszą listę znajdziesz na oficjalnej wikipage Bitcoinahttps://en.bitcoin.it/wiki/List_of_alternative_cryptocurrencies.