Naga MarketsNajnowsza rekomendacja analityków banku BNP Paribas skupia się na dolarze amerykańskim. Zwracają oni uwagę na to co dzieje się aktualnie na rynkach i skłaniają raczej do bycia ostrożnym, ale ich nastawienie pozostaje optymistyczne jeśli chodzi o tę walutę. Poniżej znajdziesz garść informacji, którymi podzielili się w swoich notach wspomniani wcześniej analitycy.

Ryzykowna huśtawka w globalnym środowisku kontynuuje napędzanie akcji cenowej na rynku Forex. Indeks S&P 500 traci ponad 3%, widoczne jest również osłabienie na ropie, a 2% spadek cen miedzi prowadzi także do osłabiania się wartości walut surowcowych – zauważa BNP Paribas.

15-minutowy wykres zmian na ropie (niebieska linia), miedzi (różowa) oraz indeksie S&P 500 (pomarańczowa)
15-minutowy wykres zmian na ropie (niebieska linia), miedzi (różowa) oraz indeksie S&P 500 (pomarańczowa)

Na tym tle, USD pozostaje w ruchu bocznym o szerokim zakresie, głównie dzięki sugestiom prezesa Fed z Bostonu – Rosengrena, który znajduje się w grupie członków FOMC preferujących brak pośpiechu przy podnoszeniu stóp procentowych oraz oczekujących na cofnięcie się przemysłowego ISM, gdzieś na środkową pozycję wszystkich państw grupy G10 – dodaje BNP Paribas.

Indeks dolara amerykańskiego - wykres dzienny
Indeks dolara amerykańskiego – wykres dzienny

Tak więc jeśli chodzi o dolara amerykańskiego, rada BNP Paribas to: zachowanie ostrożności i bycie w tym wypadku cierpliwym bykiem.

Więcej rekomendacji oraz informacji na temat pozycji dużych graczy można znaleźć na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here