Naga MarketsKurs dolara (USD/PLN) wzrośnie do 4,10 zł? Kurs złotego pod presją NBPZmiany notowań dolara nie są duże, choć kurs systematycznie rośnie. Co dalej z funtem, euro i polskim złotym? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Słabszy okres dla walut Antypodów
  • EUR/USD znajduje się na skraju klifu
  • USD/PLN z celem na 4,10 zł

Globalny sentyment pod wpływem zakażeń w USA i sytuacji w Pekinie

Ostatnio słabo wypadają waluty Antypodów (AUD zaszkodziły słabe dane z rynku pracy – w maju gospodarka straciła 227,7 tys. etatów, a NZD dane PKB, który odnotował 1,6 proc. k/k spadek w I kwartale).

Generalnie na globalnym sentymencie ważą doniesienia nt. kolejnych zakażeń w USA, oraz sytuacja w Pekinie, co nasila obawy przed tzw. drugą falą COVID-19. Zwraca się też uwagę na niełatwe relacje USA-Chiny, po tym jak Donald Trump podpisał ustawę krytykującą Pekin za działania przeciwko mniejszości Ujgurów (chociaż było to oczekiwane) – powiedział analityk BOŚ.

Z drugiej strony agencje donoszą o “konstruktywnym” spotkaniu Mike’a Pompeo (Sekretarz Stanu USA) na Hawajach z wysokim przedstawicielem chińskiego MSZ (Yang Jiechi).

Para EUR/USD znajduje się na skraju klifu. Kurs może kierować się ku dołowi – dodał.

Tymczasem RPP wskazuje na zbyt silnego złotego (PLN), który może ograniczyć tempo ożywienia gospodarczego. Niektórzy analitycy uważają nawet, że Narodowy Bank Polski (NBP) może interweniować na rynku Forex, by osłabić krajową walutę.

Jeszcze za wcześnie na taką interwencję. Wyjście kursu USD/PLN powyżej 3,98 zł to wyjście z konsolidacji, co otworzy drogę do psychologicznego poziomu 4,00, następnie 4,04 oraz 4,10 – zauważył.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here