Naga MarketsPonad 1775% stopa zwrotu – taki wynik osiągnął najlepszy uczestnik konkursu rozgrywanego na zakończenie Projektu Trading. Za nami 3 tygodnie zmagań początkujących inwestorów. Laureat o pseudonimie Max otrzymał 10 000 złotych.


TMS podsumowuje “Projekt trading”

Projekt Trading to cykl szkoleń teoretycznych i praktycznych, skierowanych do osób rozpoczynających swoją przygodę z rynkami finansowymi. W ich trakcie uczestnicy zapoznawali się z platformą transakcyjną oraz najważniejszymi elementami analizy technicznej i fundamentalnej. Zwieńczeniem części edukacyjnej był konkurs na kontach demo, w którym chętni mogli sprawdzić swoje umiejętności mierząc się z innymi inwestorami. Aby promować odpowiedzialne i przemyślane strategie, organizatorzy wprowadzili zasadę maksymalnego obsunięcia kapitału na poziomie 20%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najlepszy okazał się uczestnik o pseudonimie Max. Pierwsze miejsce wywalczył on dokonując łącznie ponad 400 transakcji. Zwycięzca robił średnio 20 transakcji dziennie i średnio utrzymywał pozycje przez niemal 8 godzin. Osiągnięta przez laureata stopa zwrotu była bardzo wysoka i wyniosła aż 1775,26%. 

Liczba transakcji z podziałem na instrumenty

“Zagłębiając się w szczegóły zwycięskiego rachunku widzę, że najlepsza pojedyncza transakcja dała zysk w wysokości ponad 46 tys. złotych. Była to „długa” pozycja na kontrakcie CFD na złoto i opiewała na 20 lotów. Najbardziej pechowe okazało się kupno kontraktu CFD na niemiecki indeks DAX. Transakcja ta uszczupliła portfel o ponad 23 tys. złotych i miała miejsce pod koniec konkursu (27 lipca)” – mówi Łukasz Zembik, Manager ds. Rynku OTC oraz Projektów Szkoleniowych, TMS Brokers S.A.

Zyski i straty z podziałem na instrumenty

“O sukcesie tego inwestora zadecydowało kilka kwestii m.in. wysoka średnia dziennych zysków, wynosząca ponad 68% czy maksymalny drawdown na poziomie 10,76 %. Bez wątpienia czynnikiem, który miał duży wpływ na osiągnięty zysk i zasługuje na uwagę jest wysoka, bo ponad 80% trafność decyzji inwestycyjnych” – dodaje Zembik.

Krzywa kapitału

Na drugim miejscu w konkursowym rankingu uplasował się inwestor używający pseudonimu Rokefeler92, który osiągnął stopę zwrotu w wysokości 1102.82%. W pierwszej trójce znalazł się także Rafal ze stopą zwrotu 627.86%. Kolejne miejsca zajęli uczestnicy KanKana i Ajahn z ROI odpowiednio 508.97% i 406.00%.

W rywalizacji rozgrywanej na zakończenie Projektu Trading mogli sprawdzić się zarówno inwestorzy, którzy ukończyli szkolenia jak i ci, niebiorący udziału w webinarach, dysponujący jednak podstawową wiedzą o rynku. Wszyscy uczestnicy rozpoczynali rozgrywkę z 50 000 zł na wirtualnych rachunkach.

Zapraszamy również do udziału w otwartym webinarze TMS Brokers, który poświęcony będzie okazjom inwestycyjnym w drugiej połowie 2017 roku.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here