Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro we wrześniu 2018 plasowała się na poziomie 2,1%, pokrywając się jednocześnie z oczekiwaniami analityków i jest to wynik wyższy o 0,1 pkt proc. w stosunku do poprzedniego odczytu.


Biorąc pod uwagę główne elementy inflacji w strefie euro energia ma najwyższy wkład w roczną stopę we wrześniu (9,5%, w porównaniu z 9,2% w sierpniu), a następnie żywność, alkohol i tytoń (2,7%, w porównaniu z 2,4% w sierpniu), usługi (1,3%, w porównaniu z 1,3% w sierpniu) i towary przemysłowe nieenergetyczne (0,4%, w porównaniu 0,4% w sierpniu).

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. 
Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.

Po danych euro nieznacznie się umocniło w stosunku do dolara amerykańskiego, jednak cały ruch wzrostowy został zniesiony. Cena zbliża się do psychologicznego poziomu 1.1600.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here