Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w grudniu 2017 plasowała się na poziomie 1,4%, pokrywając się jednocześnie z oczekiwaniami analityków i poprzednimi publikacjami. W stosunku do listopada 2017 roku ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły natomiast o 0,4%.


Roczna stopa inflacji w całej Unii Europejskiej wyniosła 1,7% a więc dokładnie tyle ile w Polsce.

Najniższe możliwe stawki odnotowano na Cyprze (-0,4%), Irlandii i Finlandii (oba 0,5%) i Danii (0,8%). Największy wzrost cen odnotowano natomiast na Litwie i w Estonii (3,8%) oraz w Wielkiej Brytanii (3,0%).

Źródło: Eurostat

Pełne rezultaty zaprezentowano poniżej:

Źródło: pl.investing.com

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKontrowersyjny BitConnect zamyka giełdę kryptowalut. BCC traci 90%!
Następny artykułKryptowalutowe CFD ponownie w ofercie Admiral Markets!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here