Naga MarketsPo godzinie 11:00 Eurostat prezentował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) dla strefy euro. Roczna inflacja strefy euro w marcu 2018 r. plasowała się na poziomie 1,3%, co okazało się rezultatem gorszym zarówno od prognoz jak również odczytów poprzednich.


Jak wynika z raportu Eurostatu, roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w marcu 2018 r. 1,3%, wobec 1,1% w lutym a w całej Unii Europejskiej 1,5%, wobec 1,4% w lutym.

Najniższe stawki roczne odnotowano na Cyprze (-0,4 %), w Grecji (0,2 %) i Danii (0,4 %). Najwyższe roczne wartości wskaźnika odnotowano natomiast w Rumunii (4,0 %), Estonii (2,9 %), na Słowacji i Litwie (w obu przypadkach po 2,5 %).

Źródło: Eurostat

W marcu 2018 r. największy wkład w roczną stopę inflacji w strefie euro miały usługi (+0,67 punktu procentowego), a następnie żywność, alkohol i tytoń (+0,41 punktu procentowego), energia (0,20 punktu procentowego) i dobra przemysłowe nieenergetyczne (0,07 punktu procentowego).

Pełne rezultaty zaprezentowano poniżej:

Źródło: pl.investing.com

Czy wiesz że…
Consumer Price Index (CPI, wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych) – mierzy zmianę poziomu cenowego określonego rynkowego koszyka dóbr konsumenckich oraz usług nabywanych przez gospodarstwa domowe. CPI to statystyczna projekcja stworzona przy użyciu cen pochodzących z grupy próbek reprezentacyjnych, zbieranych periodycznie. Pełny opis wskaźnika dostępny w słowniku makro portalu Comparic.pl.

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że gorsze dane dot. inflacji CPI w ujęciu rok do roku spowodowały deprecjację europejskiej waluty.

EURUSD M30


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSA: Biuro prokuratora przyjrzy się giełdom kryptowalutom
Następny artykułPrzedsiębiorca chce pokonać Buffetta – giełda vs kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here