Naga MarketsUSD/CHF - Frank szwajcarski umacnia się. Trend w krótkim terminie powinien się utrzymać
źródło: fotolia.com

Serwis Forex Magnates opublikował infografikę prezentującą jak na największych brokerów rynku walutowego wpłynęła decyzja Szwajcarskiego Banku Narodowego odnośnie likwidacji sztywnego progu 1.20 na parze walutowej EUR/CHF.


W poniższej tabeli znajduje się informacja o tym czy działalność była normalnie prowadzona, wstrzymana, czy też przedsiębiorstwo zaprzestało działalności. W kolejnej kolumnie zawarto informacje o zmianie warunków handlu na parach z CHF (zawieszenie, obniżenie dźwigni finansowej, przywrócenie). Ostatnia zawiera natomiast prognozy poniesionych strat lub zysków (w milionach dolarów). Dane zaznaczone kolorem szarym zostały potwierdzone.

Jednym z największych przegranych jest oczywiście Alpari UK (-40 mln USD), które zostanie najprawdopodobniej sprzedane, FXCM (-225 mln USD), czy też Interactive Brokers (-120 mln USD). Niektórym brokerom udało się jednak zarobić – Gain Capital mógł zyskać nawet do 10 milionów USD, IronFX natomiast 15 milionów.

Reakcja brokerów FX na niespodziewane wzrosty CHF

CHF-Survey190120151112Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

3 KOMENTARZE

 1. Oczywiście, że mieli prawo. Szczególnie, że utrzymywanie cap’u coraz mniej im się opłaciło. W samym styczniu miało kosztować ponoć 100 miliardów. Mogli to zrobić jednak w trochę subtelniejszy sposób i przygotować do tego rynek – wtedy nie oglądalibyśmy tak dantejskich scen i bankructwa nie tylko inwestorów, ale i brokerów.

 2. SNB miał prawo wycofać się z utrzymania sztywnego kursu Franka w każdym momencie.
  Wszystko poprzednie operacje EQ kosztowały ich setki miliardów dolarów.
  Europa przyzwyczaiła się do operowania Frankiem zamiast EURO. Cel był jeden uderzyć w spekulantów i cel się
  powiódł wielu spekulantów jest poza rynkiem.

  Pozdrawiam,

 3. Dlaczego WSZYSCY UDAJĄ ŻE NIC SIĘ NIE STAŁO ?? Dla mnie od 15.01.2015 SNB = S chwi N del B ank ze Schwindellandu.
  Przecież oni wiedzieli jakie będą konsekwencje tej bandyckiej decyzji !! Tysiące ludzi i instytucje na całym świecie doprowadzili do bankructwa, upadłości i nędzy !!!! Dlaczego ?? DLA ZYSKU !!!!! Te miliardy nie wyparowały ze światowego rynku walutowego tylko trafiły do Schwindellandu !!!! Ale gdyby uprzedzili o swoim zamiarze to rynek też by to “przemielił” i frank też by się umocnił ale ….. ALE NIE ZRABOWALIBY TYLE ILE MAJĄ TERAZ ! Więc ………. uważacie że się mylę ?? Więc …… dezaprobata, ostracyzm, i wszelkie dowody pogardy to jest to na co zasługują i należy im to okazać !! Nieprawdaż …………….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here