Naga Marketsbrytyjska sprzedaż detalicznaTraderzy śledzący wydarzenia makroekonomiczne i publikacje istotnych wskaźników dla największych gospodarek doskonale wiedzą, że 10:30 jest godziną Wielkiej Brytanii. Właśnie wtedy zazwyczaj pojawiają się najistotniejsze informacje z gospodarki UK – nie inaczej było i dziś, kiedy Wyspiarze podzielili się informacjami o wrześniowej sprzedaży detalicznej. Ta pomimo mieszanych oczekiwań okazała się jednak nie lada rozczarowaniem. Pozytywny wydźwięk dzisiejszej publikacji wspierały jednak dodatnie rewizje ubiegło-miesięcznych odczytów.


Zgodnie z najnowszym raportem ONS dotyczącym dynamiki brytyjskiej sprzedaży detalicznej we wrześniu, główne wskaźniki retail sales notowały znaczne spadki w stosunku do ubiegło-miesięcznych rezultatów:

  • Sprzedaż detaliczna m/m: -0,8%, prognoza -0,4%, poprzednio 0,4% (po wzrostowej rewizji z 0,3%)
  • Sprzedaż detaliczna r/r: 3,0%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,4% (po wzrostowej rewizji z 3,3%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna m/m: -0,8%, prognoza -0,4%, poprzednio 0,5% (po wzrostowej rewizji z 0,3%)
  • Bazowa sprzedaż detaliczna r/r: 3,2%, prognoza 3,7%, poprzednio 3,6% (po wzrostowej rewizji z 3,5%)

Wyniki wrzesniowej sprzedaży detalicznej w UK

“Sprzedaż detaliczna nadal rosła w okresie trzech miesięcy do września, a sklepy jubilerskie i sklepy internetowe odnotowały szczególnie wysoką sprzedaż. Było tak pomimo ostrego spowolnienia sprzedaży żywności” – komentował dzisiejszy raport ONS Head of Retail Sales, Rhian Murphy.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że w skutek trwających od wtorku spadków kurs dotarł w okolice lokalnego wsparcia, gdzie dziś o poranku pojawiła się reakcja popytowa. Jeżeli zatem trwające od tego czasu wzrosty będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3141.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Notowania pary walutowej GBPUSD - 18.10.2018
GBPUSD H1

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSilny dolar rozdaje karty – próba sił już wkrótce?
Następny artykułWIG na czerwono – najmocniej tracą Dino, Bogdanka i CD Projekt
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here