Naga MarketsChociaż branża inwestycyjna FX/CFD w ostatnich latach doświadczyła wielu kryzysów i dynamicznych ewolucji, to jedno wydaje się pozostawać niezmienne – wiodący broker rynku detalicznego. W 2016 rok ponownie tytuł ten przypadł GMO Click Securities Co. Ltd.


Dział business inteligence Finance Magnates, który mam przyjemność reprezentować, opublikował najnowsze dane wolumenowe podsumowujące ubiegły rok. Wynika z nich jasno, że spółka zależna japońskiegbo konglomeratu GMO Internet utrzymała pozycję największego brokera detalicznego Forex.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dominacja GMO Click trwa nieprzerwanie od 2012 roku i nic nie wskazuje na to, że w najbliższym czasie nastąpią poważniejsze zmiany na podium. Przy średnich miesięcznych wolumenach wysokości prawie 900 miliardów dolarów na przestrzeni całego 2016, broker posiada spory zapas w stosunku do bezpośredniej konkurencji.

Poniższa grafika prezentuje garść statystyk odnośnie grudniowych wyników GMO:

Liczba rachunków brokerskich, liczba rachunków OTC FX, liczba rachunków TFX Click 365, liczba rachunków CFD, liczba rachunków opcji binarnych, łączna wartość aktywów klienckich. Źródło: Finance Magnates.

Japoński rynek FX nadal jest jednym z najaktywniejszych na całym świecie – 5 największych brokerów w ujęciu globalnym wywodzi się właśnie z Kraju Kwitnącej Wiśni, a w pierwszej dziesiątce pojawia się jedynie kilka zachodnich podmiotów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here