Naga MarketsO godzinie 14:30 rynki zapoznały się z danymi, które opublikowały amerykański DOL i Statistics Canada. Mowa tu o coczwartkowych wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych w USA oraz kanadyjskich pozwoleniach na budowę.


Claimsy w dół o 2 tysiące

Zgodnie z informacjami, które amerykański DOL publikował o godzinie 14:30, w tygodniu kończącym się 2 grudnia, liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła 236 tysięcy. Jest to spadek o 2 tysiące w stosunku do wcześniejszego odczytu (238 tys.). Czterotygodniowa średnia plasowała się natomiast na poziomie 241 50, osuwając się o 750 w stosunku do zeszłotygodniowych danych.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims. Pełny raport dostępny pod linkiem.

Źródło: DOL

Dynamika pozwoleń na budowę przyspiesza

O 14:30 poznaliśmy również dane od Statistics Canada dotyczące pozwoleń na budowę (building permits) za październik. Ich wartość wyniosła $8,2 miliarda, co oznacza wzrost o 3,5% w stosunku do miesiąca poprzedniego. Optymistycznie zrewidowano również poprzedni odczyt z 3,8% do 4,9%.

Wartość zezwoleń na budynki inne niż mieszkalne wzrosła w październiku o 171,7 mln USD do 3,3 mld USD, co stanowi drugi z rzędu miesięczny przyrost.

Łączna wartość kanadyjskich pozwoleń na budowę wzrasta drugi miesiąc z rzędu. Źródło: Statcan

W związku z powyższymi publikacjami na parze walutowej USDCAD obserwowaliśmy niespełna 10 pipsowe wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia trwającej od 25 października br. konsolidacji.

USDCAD Daily


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMACD Double Screen – EURUSD
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ZŁOTO, GBPUSD, 7 grudnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here