CMC Markets

O godzinie 14:30 rynki zapoznały się z danymi, które opublikowały amerykański DOL i Statistics Canada. Mowa tu o coczwartkowych wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych w USA oraz kanadyjskich pozwoleniach na budowę.


Claimsy w dół o 2 tysiące

Zgodnie z informacjami, które amerykański DOL publikował o godzinie 14:30, w tygodniu kończącym się 2 grudnia, liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła 236 tysięcy. Jest to spadek o 2 tysiące w stosunku do wcześniejszego odczytu (238 tys.). Czterotygodniowa średnia plasowała się natomiast na poziomie 241 50, osuwając się o 750 w stosunku do zeszłotygodniowych danych.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims. Pełny raport dostępny pod linkiem.

Źródło: DOL

Dynamika pozwoleń na budowę przyspiesza

O 14:30 poznaliśmy również dane od Statistics Canada dotyczące pozwoleń na budowę (building permits) za październik. Ich wartość wyniosła $8,2 miliarda, co oznacza wzrost o 3,5% w stosunku do miesiąca poprzedniego. Optymistycznie zrewidowano również poprzedni odczyt z 3,8% do 4,9%.

Wartość zezwoleń na budynki inne niż mieszkalne wzrosła w październiku o 171,7 mln USD do 3,3 mld USD, co stanowi drugi z rzędu miesięczny przyrost.

Łączna wartość kanadyjskich pozwoleń na budowę wzrasta drugi miesiąc z rzędu. Źródło: Statcan

W związku z powyższymi publikacjami na parze walutowej USDCAD obserwowaliśmy niespełna 10 pipsowe wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia trwającej od 25 października br. konsolidacji.

USDCAD Daily

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
Poprzedni artykułMACD Double Screen – EURUSD
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ZŁOTO, GBPUSD, 7 grudnia
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here