windsor

O godzinie 14:30 rynki zapoznały się z danymi, które opublikowały amerykański DOL i Statistics Canada. Mowa tu o coczwartkowych wnioskach o zasiłki dla bezrobotnych w USA oraz kanadyjskich pozwoleniach na budowę.


Claimsy w dół o 2 tysiące

Zgodnie z informacjami, które amerykański DOL publikował o godzinie 14:30, w tygodniu kończącym się 2 grudnia, liczba osób ubiegających się o zasiłki dla bezrobotnych w USA wyniosła 236 tysięcy. Jest to spadek o 2 tysiące w stosunku do wcześniejszego odczytu (238 tys.). Czterotygodniowa średnia plasowała się natomiast na poziomie 241 50, osuwając się o 750 w stosunku do zeszłotygodniowych danych.

Poniżej historyczne zestawienie dostoswanych sezonowo jobless claims. Pełny raport dostępny pod linkiem.

Źródło: DOL

Dynamika pozwoleń na budowę przyspiesza

O 14:30 poznaliśmy również dane od Statistics Canada dotyczące pozwoleń na budowę (building permits) za październik. Ich wartość wyniosła $8,2 miliarda, co oznacza wzrost o 3,5% w stosunku do miesiąca poprzedniego. Optymistycznie zrewidowano również poprzedni odczyt z 3,8% do 4,9%.

Wartość zezwoleń na budynki inne niż mieszkalne wzrosła w październiku o 171,7 mln USD do 3,3 mld USD, co stanowi drugi z rzędu miesięczny przyrost.

Łączna wartość kanadyjskich pozwoleń na budowę wzrasta drugi miesiąc z rzędu. Źródło: Statcan

W związku z powyższymi publikacjami na parze walutowej USDCAD obserwowaliśmy niespełna 10 pipsowe wzrosty. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania górnego ograniczenia trwającej od 25 października br. konsolidacji.

USDCAD Daily

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

STO
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMACD Double Screen – EURUSD
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX, ZŁOTO, GBPUSD, 7 grudnia
Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here