Naga MarketsWraz z wybiciem godziny 14:30 rynki poznały jedne z ważniejszych, zaplanowanych na dziś danych. Mowa tu o cotygodniowym raporcie amerykańskiego Departamentu Pracy dotyczącego liczby złożonych wniosków o przyznanie zasiłku dla bezrobotnych oraz najnowszych wynikach kanadyjskiego PKB za drugi kwartał bieżącego roku.


Jak poinformował Department of Labor, liczba wstępnie zadeklarowanych bezrobotnych w tygodniu kończącym się 25 sierpnia br. uplasowała się na poziomie 213 tysięcy, co oznacza wzrost o 3 tysiące w porównaniu z poprzednim tygodniem. Warto jednak zwrócić uwagę, iż ankietowani ekonomiści spodziewali się wzrostu aż do 214 tys. Ostateczny odczyt okazał się więc nieco lepszy.

Pomimo wzrostu wstępnie zdeklarowanych bezrobotnych, spadła czterotygodniowa średnia, która wyniosła 212 150, co oznacza spadek o 1 500 w stosunku do średniej kroczącej z poprzedniego tygodnia. Jest to najniższy poziom tej średniej od 13 grudnia 1969 roku, kiedy wynosiła 210.750.

Poniżej historyczne zestawienie dostosowanych sezonowo jobless claims
Pełny raport dostępny pod linkiem

Źródło: DoL

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierał także fakt, iż ilość kontynuacyjnych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła do 1.708 tys. wobec 1.728 tys. tydzień wcześniej.

Mieszane dane osłabiają CAD

Jak wspomniano już we wstępie, równocześnie poznaliśmy także wyniki kanadyjskiego Produktu Krajowego Brutto za II kwartał 2018 roku. Jak podał Urząd Statystyczny Kanady, dynamika kanadyjskiego PKB uplasowała się na poziomie 0,7% k/k co jest wynikiem o 0,3 p.p. lepszym od poprzedniej publikacji (0,4%).

W stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego odnotowano natomiast wzrost dynamiki PKB aż o 2,4%, co okazało się wynikiem lepszym od prognoz na poziomie 2,3%.

Zdecydowanie gorzej wypadły natomiast dane dotyczące miesięcznej dynamiki, która pomimo i tak już pesymistycznych prognoz zakładających spowolnienie wzrostu gospodarczego w czerwcu br. do 0,1% z 0,5% poprzednio, ostatecznie wyniosła 0,0%, co oznacza, że realny Produkt Krajowy Brutto (PKB) pozostał zasadniczo niezmieniony.

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że na powyższych publikacjach zdecydowanie więcej zyskał dolar amerykański. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

Do handlu na parach walutowych z USD polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNiemiecka inflacja wzrasta w sierpniu o 2%
Następny artykułOferował bezpieczne rachunki Forex w zarządzanie. Kolejna piramida finansowa?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here