Naga MarketsKliknij po więcej informacji

W tradycyjnym świecie inwestycji, Twoje pieniądze zarządzane będą przez domy inwestycyjne i profesjonalnych doradców. Rewolucja internetowa stworzyłą jednak zupełnie nową rzeczywistość. Unikalnym aspektem platformy eToro jest możliwość znalezienia osoby, której nie podejrzewałbyś o wiedzę dotyczącą inwestycji. W społeczności eToro znajdziesz doktorów matematyki, prawników czy… programistów.


Poznajcie @MarianoPardo z Argentyny. To programista, który najwyraźniej złamał kod indeksu S&P500 i handluje przeważnie na akcjach wchodzących w jego skład. O stylu jego handlu dużo mówi jego biogram na eToro:

Witajcie inwestorzy. Jestem programistą, który zaczął inwestować na rynku akcyjnym sześć lat temu. Inwestuję głównie w akcje z sektora technologicznego, usługowego, finansowego oraz przedsiębiorstw użyteczności publicznej. Uważnie analizuję rynek zanim otworzę lub zamknę pozycję. Korzystam przy tym z mojej wiedzy z zakresu finansów i technologii, próbując zrozumieć dlaczego akcje poruszają się w określonym kierunku. Zawsze ograniczam ryzyko, a mój horyzont inwestycyjny można określić jako średnio bądź długoterminowy. Kopiując moje zagrania warto przeznaczyć na ten cel przynajmniej 1000 USD i nie polecam kopiować otwartych pozycji gdy te już zarabiają.

Gdy rynki znajdują się na swoich historycznych szczytach, łatwo jest inwestować śledząc wybrany ETF lub indeks. Dlaczego więc warto kopiować Mariano zamiast inwestować samemu?

Sprawdźcie wyniki Mariano i porównajcie je z stopą zwrotu z indeksu S&P500 w okresie ostatnich dwóch lat…

Sprawdź statystyki MarianoPardo

Dlaczego piszę o Mariano? Zwrócił moją uwagę w trakcie moich poszukiwań kolejnych ciekawych okazji inwestycyjnych. Poniżej zamieszczam elementy na które sam zwracam uwagę podczas wyszukiwania dostawców sygnałów:

  • stopa zwrotu
  • ryzyko
  • alokacja kapitału
  • liczba kopiujących
  • historia rachunku

Jeżeli sprawdzicie statystyki Mariano prawdopodobnie przyznacie mi rację, że ten człowiek zwraca na siebie uwagę swoim stylem inwestowania. Pamiętajcie jednak, że każda inwestycja niesie ze sobą ryzyko. Jeśli myślisz o kopiowaniu zagrań @MarianoPardo, przeznacz na to kwotę, której strata nie zaszkodzi Twojemu portfelowi!

Yoni SaadConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here