Naga MarketsW dniu wczorajszym informowałem, iż w celu sprawdzenia, czy social trading jest taki wspaniały jak się go przedstawia, postanowiłem przetestować go na własnej skórze. W związku z tym założyłem specjalny rachunek u brokera Naga Markets, który zasilony został kwotą 10 tys. euro. Na przestrzeni najbliższych tygodni wyselekcjonuję grupę traderów, których transakcje będę kopiować.


Głodny wrażeń i pierwszych wyników uznałem, że nie ma co zwlekać i czym prędzej należy znaleźć przynajmniej jednego, wartościowego tradera, którego transakcje będę kopiować. Dość szybko okazało się jednak, że nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Owszem, z platformy Naga Trader korzysta wielu traderów, jednak nie każdy z nich wart jest naszej uwagi. By wybrać tego (naszym zdaniem) najlepszego trzeba poświęcić trochę czasu i przeanalizować kilkanaście/kilkadziesiąt profili.

Jednym z głównych kryteriów, na które zwracałem uwagę była skuteczność a także wartość średniego i maksymalnego zysku oraz średniej i maksymalnej straty. Traderzy, u których średnia i maksymalna strata były znacznie większe niż średni i maksymalny zysk byli przeze mnie dyskwalifikowani od razu.

Poznajcie fernando6391

Pierwszym traderem, którego zagrania postanowiłem kopiować został fernando6391. Przeglądając jego profil już na pierwszy rzut oka widać wszechogarniającą zieleń sygnalizującą skuteczność na poziomie ponad 70%. Co ciekawe, jest to rezultat osiągnięty na próbie aż 254 pozycji. Oznacza to, że pozycji zyskownych było 178 a stratnych zaledwie 76.

Zdecydowanie ważniejsze były dla mnie jednak informacje dotyczące średniego i największego zysku oraz średniej i największej straty. Już na pierwszy rzut oka widać, że zyski osiągane przez fernando6391 są znacząco większe niż straty, co w połączeniu z wysoką skutecznością powinno przełożyć się na wzrost wartości mojego portfela.

Pierwsze pozycje już otwarte

Mimo, że fernando6391 zacząłem obserwować dopiero od wczorajszego wieczoru, to długo nie musiałem czekać na otwarcie pierwszych zleceń. Już dziś o poranku otworzył on bowiem trzy pozycje długie na niemieckim indeksie DAX30. Żadna z nich nie ma jednak ustawionych zleceń obronnych stop loss oraz take profit, w efekcie czego ciężko mi jednoznacznie ocenić potencjalny zysk bądź stratę jaką mogę osiągnąć na tych transakcjach.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG posiadającej własny, potężny EKOSYSTEM z szeroka gamą produktów finansowych. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułSzacunkowe PKB w strefie euro w górę, spada produkcja przemysłowa
Następny artykułJustin Bennett: Cel 76.85 na AUDJPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here