Naga MarketsPo raz kolejny analitycy TMS Brokers pokusili się o prognozy na rozpoczęty ostatni kwartał tego roku. W darmowym raporcie znajdą coś dla siebie zwolennicy walut, surowców oraz akcji. Poniżej prezentujemy jedynie fragment całego raportu, który pobrać można w tym miejscu.

EUR/CHF

Frank, niezależnie od przyjętej miary wyceny fundamental­nej, jest w ścisłej czołówce najbardziej przewartościowanych walut w globalnym systemie finansowym. Walczące z bra­kiem inflacji władze monetarne tej wybitnie proeksporto­wej gospodarki tradycyjnie z wielką niechęcia podchodzą do epizodów umocnienia franka.

EUR/CHF D1
WYKRES 1: notowania EUR/ CHF, wykres dzienny, źródło: TMS Connect, MT5

POBIERZ PEŁNY RAPORT

Kawa

Kawa to jeden z surowców, na który popyt z roku na rok stabil­nie rośnie. Powoduje to, że spadek cen na ponad dwunastoletnie minima i pod 100 centów za funt towaru na nowojorskiej gieł­dzie towarowej ICE, do których doszło w ostatnich tygodniach, może okazać się dobrą okazją do kupna w szerszym horyzoncie.

Wykres kawy
WYKRES 2: notowania kontraktu CFD na Kawę, wykres tygodniowy, źródło: TMS Connect, MT5

Złoto

Spadek cen królewskiego metalu w I połowie roku to w głównej mierze pokłosie: silnego dolara, świetnie radzącego sobie w tym roku amerykań­skiego rynku akcji, słabych walut krajów emerging markets oraz sprzedaży spekulacyjnej. Pokrywanie krótkich pozycji, które są na rekordowo wysokim poziomie może spowodować, że kurs złota po­nownie zacznie rosnąć.

Złoto 18.10.2018
WYKRES 3: notowania złota, wykres dzienny, źródło: TMS Connect, MT5

USD/SEK

Szwedzki Riksbank już zdążył zasugerował gotowość do podwyżki stopy procentowej w grudniu lub lutym, czym odcina się od spekulacji, że będzie zwlekał z normalizacją do czasu, aż ruch wykona EBC. SEK często zachowuje się jak EUR na sterydach – jeśli EUR się umacnia, SEK zyskuje jeszcze moc­niej. Przy poprawie sentymentu rynkowego tania korona, która w tym roku straciła ponad 10 proc. do dolara, ma spore pole do umocnienia.

USDSEK 18.10.2018
WYKRES 4: notowania USD/SEK, wykres dzienny, źródło: TMS Connect, MT5

NZD/JPY

Dolar nowozelandzki znalazł się w najsłabszej pozycji od po­czątku roku, ale ostatni kwartał powinien przynieść odmianę. Wysoka wrażliwość walut z Antypodów na perspektywy go­spodarcze Chin przełożyła się na przecenę „kiwi”, kiedy za­ogniał się spór handlowy USA-Chiny.

NZDJPY 18.10
WYKRES 5: notowania NZD/JPY, interwał dzienny, źródło: TMS Connect, MT5

TESLA

Z technicznego punktu widzenia akcje Tesli wydają się niezwy­kle interesującym instrumentem do zajęcia krótkiej pozycji na ostatnie 3 miesiące bieżącego roku. Dlaczego?

Wykres Tesli
WYKRES 6: notowania kontraktu CFD Tesla, interwał dzienny, źródło: platforma TMS

Już teraz pobierz darmowy raport autorstwa TMS Brokers na bieżący kwartał!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here