Naga MarketsKilka tygodni temu Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła kampanię ostrzegającą Polaków przed inwestycjami w kryptowaluty. W polskiej telewizji publicznej pojawia się 30 sekundowy spot „A kim ty będziesz, kiedy bańka pęknie?” przedstawiający nam osobę inwestora grającego na rynku kryptowalut. Treść reklamy sugeruje odbiorcy, że na tym rynku trwa duża bańka spekulacyjna, która wkrótce pęknie doprowadzając do sytuacji, gdzie bohater zostanie z niczym.

Daria Gaca – współorganizator kwietniowego happeningu przed Ministerstwem Finansów, który miał na celu pokazanie absurdu pobierania podatku PCC od kryptowalut, nie zgadza się z negatywnym przekazem całej kampanii KNF i NBP. Na swoich kanałach w social media ogłosiła: „Powołuje nowy zespół do stworzenia kontr kampanii edukacyjnej. Celem będzie m.in. zebranie najważniejszych informacji na temat krypto, tokenów, ICO oraz technologii blockchain na stronie internetowej. Zapraszam chętnych do współpracy.”

W ramach swoich działań nowy zespół przygotował portal edukacyjny przybliżając tematykę Bitcoina, tokenów, ICO i technologii blockchain dla osób od niedawna interesujących się tą tematyką. Na stronie znajduje się wiele cennych informacji dotyczących m.in. zalet i wad kryptowalut, zasad bezpiecznego inwestowania w Initial Coin Offering czy sposobów na odróżnienie scamu od wartościowego przedsięwzięcia opartego na technonogii blockchain.

Twórcom portalu poznajkryptowaluty.com przyświeca szczytna idea, którą opisali na głównej stronie: „Edukacja i komunikacja – za tymi słowami kryje się nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Te dwa słowa są kluczowe dla rozwoju polskiej gospodarki i nas wszystkich, dlatego zdecydowaliśmy zebrać najważniejszą wiedzę w jednym miejscu aby pomóc nowym osobom zainteresowanym tematem oraz rządzącym w zrozumieniu blockchain, kryptowalut (walut cyfrowych) i nowych technologii.”

Autorami portalu są znane osoby w środowisku kryptowalut: Daria Gaca (Krypto Jam SA), Piotr Bień (Izba Gospodarcza Blockchain i Nowych Technologii), Rafał Kiełbus (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin), Daniel Haczyk (Cyfrowa Ekonomia), Jacek Walewski (Polskie Stowarzyszenie Bitcoin) i Marcin Szydłowski (kanał YouTube Mike Satoshi o tematyce kryptowalut). Partnerami projektu są m.in. DASH, BitBay, BitCan, PSB oraz portale takie jak Comparic, Bitcoin-online, Bitcoinpl, Aligato, Trader’s Area.

Źródło: Poznaj Kryptowaluty

Jest to kolejna odpowiedź polskiej społeczności kryptowalutowej na działania podejmowane przez KNF i NBP oraz kampanię, która wystartowała jeszcze w grudniu 2017 roku, pt.: “Uważaj na kryptowaluty”. Portal Comparic.pl znalazł się w gronie podmiotów, które oficjalnie wspierają działania na rzecz rozwoju rodzimego rynku kryptograficznych tokenów.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here