Poznaj 7 zalet korzystania z kantoru internetowego

Lubisz podróżować i wolny czas najchętniej spędzasz na zwiedzaniu i odkrywaniu nowych zakątków świata? A może Twoja praca często wiąże się z zagranicznymi delegacjami? Jeśli przed każdym wyjazdem wymieniasz w kantorze walutę, możesz zrobić to łatwiej. Sprawdź, czym jest kantor internetowy, jakie są jego zalety i zacznij z niego korzystać już dziś.

Kantor internetowy – wymiana walut bez wychodzenia z domu

Wbrew pozorom wymiana walut nawet na krótko przed podróżą, jest możliwa. Co więcej, jeśli cenisz swój czas, nie musisz tracić go na wychodzenie z domu i dojazdy do kantoru stacjonarnego. Zaoszczędzony w ten sposób czas możesz poświęcić choćby na kompletowanie rzeczy na wyjazd czy planowanie zwiedzania tak, by jak najlepiej wykorzystać każdą wolną chwilę, gdy będziesz na miejscu. Ułatwi Ci to kantor internetowy (szczegóły na ten temat znajdziesz np. na stronie  https://www.santander.pl/klient-indywidualny/karty-platnosci-i-kantor/kantor-santander). Dzięki niemu walutę wymienisz nawet wtedy kiedy już będziesz na miejscu.

Aby zacząć korzystać z kantoru online, wystarczy, że otworzysz konto walutowe w banku, zalogujesz się do swojej bankowości internetowej lub mobilnej, a następnie przejdziesz do zakładki „Kantor”. Pamiętaj, że aby móc swobodnie wymieniać waluty, musisz mieć otwarte konto w walutach, jakie chcesz wymienić, np. w dolarach, funtach, frankach szwajcarskich czy euro.

7 zalet kantoru internetowego

Kantor internetowy to świetne rozwiązanie dla osób, które z różnych względów (prywatnych lub zawodowych) często podróżują i lubią być niezależne – również finansowo. Opcja wymiany waluty online daje kilka kluczowych korzyści.

  1. Szybka wymiana walut i natychmiastowy dostęp do pieniędzy

Możesz szybko i wygodnie wymieniać złotówki na USD, GBP, EUR lub CHF i swobodnie korzystać z nich od razu po tym, jak otworzysz konto walutowe.

  1. Dostęp do kantoru 24/7

Nie musisz szukać w swoim mieście kantoru, który oferowałby najkorzystniejszy dla Ciebie kurs i był otwarty wtedy, kiedy tego potrzebujesz. W przypadku kantoru online, wszystko załatwisz w dowolnie wybranym momencie – wystarczy Ci do tego bankowość internetowa lub telefon z dostępem do aplikacji mobilnej.

  1. Brak kosztów przewalutowania

Za sprawą opcji wymiany waluty w kantorze internetowym możesz uniknąć prowizji za przewalutowanie.

  1. Zawsze jesteś na bieżąco

Kantor internetowy to świetne rozwiązanie, jeśli lubisz być na bieżąco ze swoimi finansami. Dzięki niemu będziesz dostawać powiadomienia zawsze wtedy, kiedy waluta uzyska określony przez Ciebie kurs.

  1. Atrakcyjne kursy

Możesz kupować, a także sprzedawać waluty po atrakcyjnych kursach. Co więcej, pieniądze niemal natychmiast trafiają na Twoje konto.

  1. Odkładanie pieniędzy w wybranej walucie

Jednym ze sposobów na dywersyfikację Twoich oszczędności jest odkładanie pieniędzy w innej walucie niż polski złoty? Za sprawą cyklicznej wymiany waluty, którą zaplanujesz w aplikacji, możesz regularnie odkładać określone przez siebie sumy pieniędzy np. w dolarach euro czy we franku szwajcarkim.

  1. Możliwość płacenia telefonem lub zegarkiem

Jeśli w trakcie podróży zdarzy Ci się zapomnieć zabrać ze sobą plastikową kartę, wystarczy, że za hotel, samolot czy zakupy zapłacisz kartą w aplikacji w swoim telefonie. Dodaj ją do wirtualnego portfela i – w zależności od tego, z jakiego urządzenia korzystasz – wybierz płatność Apple Pay lub Google Pay. Możesz także iść o krok do przodu i wygodnie płacić swoim smartwatchem. To proste i wygodne rozwiązanie, które zawsze masz pod ręką.

Artykuł sponsorowanyDziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.