Naga MarketsPoziom finansowania ICO wyraźnie spadł. Jest najniższy od 16 miesięcy, o czym informuje Bloomberg. Analiza wykonana przez Autonomous Research pokazuje, że w sierpniu startupy zebrały „tylko” 326 milionów dolarów, co stanowi najniższą kwotę od maja 2017 roku.


Według badań Autonomous Research, ICO były iskrą odpalającą wzrosty ceny ETH w 2017 r. Dziś są jednak powodem spadku kursu kryptowaluty, ponieważ tokeny niektórych projektów są sprzedawane. Inwestorzy nierzadko decydują się już teraz wyjść na zero lub ze stratą. Ignorują potencjalne zyski w przyszłości i obawiają się dalszych spadków.

Regulacje

Nowa analiza pojawia się, gdy prawodawcy i regulatorzy na całym świecie wyrażają obawy dotyczące ICO. W ubiegłym tygodniu posłowie do Parlamentu Europejskiego wraz z ekspertami z rynku Blockchain omówili potencjalne przepisy dotykające rynku. Jeden z uczestników wskazał na “dramatyczny wzrost” wolumenów “zbiórek” w 2018 r. I to pomimo rosnącej liczby raportów o nieuczciwych projektach.

Peter Kerstens, przewodniczący Grupy Zadaniowej Komisji Europejskiej ds. Fintechu, powiedział, że fakt, że tokeny ICO nie są “pośrednikami”, co oznacza, że ​​nie ma trzeciej strony między emitentami a inwestorami, jest głównym powodem do niepokoju z punktu widzenia regulacji.

Niedawny raport belgijskiego think tanku Bruegel przedstawił w ubiegłym tygodniu apele o ujednolicone prawodawstwo na poziomie UE w sprawie kryptowalut i ICO. Bruegel podobno zauważa, że ​​wirtualny charakter kryptowalut ogranicza rozwój przepisów, podczas gdy podmioty obsługujące kryptowalutowe platformy transakcyjne mogą podlegać bardziej rygorystycznym przepisom, nawet potencjalnemu bankowi.

Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji (ASIC) ujawniła plany zwiększenia kontroli giełd kryptowalut i ICO w opublikowanym w ubiegłym tygodniu “Planie korporacyjnym”. W szczególności agencja planuje zapewnić złagodzenie wszelkich zagrożeń  ze strony rodzącego się przemysłu w ramach swoich obowiązków regulacyjnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here