Naga MarketsPoziom dziennych transakcji w łańcuchu bloków Ethereum właśnie zanotowały nowy rekord wszech czasów. 17 września liczba transakcji wyniosła 1 406 000, według danych z głównej przeglądarki Ethereum, Etherscan.

  • Poziom dziennych transakcji w sieci Ethereum z nowym rekordem.
  • Liczba transakcji wyniosła wczoraj 1 406 000.

Nowy rekord

Według Etherscan poprzedni rekord wszechczasów miał miejsce 4 stycznia 2018 r. Wtedy chodziło o liczbę około 1 350 000 transakcji w ciągu dnia.

Nowy historyczny szczyt dot. codziennych transakcji w sieci Ethereum ma niemal na pewno związek z trwającym teraz boomem na rynku zdecentralizowanych finansów i aplikacji DeFi. Branża DeFi rozwinęła się mocno w 2020 r., a łączna wartość środków zablokowanych na rynku osiągnęła 9 miliardów dolarów w sierpniu 2020 r.

Ethereum króluje na DeFi

Ponieważ większość aplikacji DeFi jest do tej pory budowanych w sieci Ethereum, gwałtowny wzrost w tej branży spowodował znaczny poziom skoku kursu ETH, ale też zatory w sieci i problemy ze skalowalnością. W rezultacie prowizje sieciowe w Ethereum lub opłaty za gas też mocno drożały, wyniku czego górnicy Ethereum zarobili rekordowe 500 000 USD w opłatach w ciągu jednej godziny 1 września.

Po uruchomieniu tokena UNI przez Uniswap, 18 września opłaty transakcyjne Ethereum wzrosły do ​​prawie 1 miliona dolarów za godzinę. W związku z rosnącymi opłatami za gas w sieci Ethereum, instytucjonalny oddział handlowy Coinbase, Coinbase Pro, zażądał od swoich klientów płacenia opłat gas i opłat za wypłaty.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here