Naga Marketshaker piszący na klawiaturze Pomimo tego, iż notowania kryptowalut przez większą cześć 2018 roku zmierzały na południe, liczba ataków związanych z nielegalnym wydobywaniem kryptowalut wzrasta w zastraszającym tempie. Jak podaje Kaspersky Lab, rosyjska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem, w samym tylko 2018 roku miało miejsce aż 13 milionów ataków hakerskich co oznacza wzrost o 400% w porównaniu z rokiem 2017.


Rosyjska firma Kaspersky Lab zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym i antywirusowym. Była ona w tym roku źródłem wielu informacji na temat przestępstw kryptograficznych, a przede wszystkim gwałtownego wzrostu cryptojackingu. Firma ujawniła, że w 2018 roku liczba przypadków kryptopackingu osiągnęła 13 milionów, co oznacza wzrost o 400% w stosunku do 3,5 miliona w roku ubiegłym.

Cryptojacking to termin używany do opisu złośliwej działalności w odniesieniu do wydobywania kryptowalut. Cryptojackerzy wykorzystują skrypty złośliwego oprogramowania do uzyskiwania dostępu do komputerów użytkowników w celu wydobywania kryptowalut, które następnie przekierowują do własnych portfeli.

Złośliwe oprogramowanie działa na komputerze użytkownika bez jego wiedzy. Po pewnym czasie, skrypt może może jednak w znaczny sposób przyczynić się do spadku mocy procesora komputera, co powoduje powolne działanie systemu, a czasami nawet przeciążenie procesora i uszkodzenie komputera.

Niepokojące dane liczbowe mówiące o tym, że w 2018 r. miało miejsce 13 milionów tego typu ataków, są ogromnym powodem do niepokoju i należy się nimi szybko zająć. Kaspersky Lab po raz kolejny wykonał wspaniałą pracę informując branżę o problemach, z którymi obecnie mamy do czynienia.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs liry (TRY) znowu traci do dolara (USD)
Następny artykułInwestorzy stracili na akcjach i obligacjach drugi raz od 20 lat
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here