Naga Markets

Dotychczas przepisy dot. postępowania cywilnego w UK zezwalały na doręczanie pozwów za pomocą formularza kontaktowego na stronie internetowej, a także Facebooka, czy Instagrama. Według zawiadomienia pochodzącego z brytyjskiej kancelarii prawniczej –  Giambrone & Partners sędzia zezwolił niedawno w jednej ze spraw na wykorzystanie do tego tokena niewymienialnego (NFT). 

Są z UK pozwolił na dostarczenie dokumentów w formie NFT

Brytyjski sąd zgodził się na zastosowanie nowych technologii w jednej z prowadzonych spraw dot. oszustw kryptowalutowych. Lokalna kancelaria prawnicza poinformowała o tym, że sędzia z UK zaakceptował dokumenty zapisane na blockchainie w formie NFT. Stwierdziła przy tym, iż przykład ten jest godnym odnotowania postępem związanym z doręczaniem pism sądowych. Prawnicy z Giambrone & Partners stwierdzili również, że Anglia i Walia są jedną z najlepszych jurysdykcji na świecie, jeżeli chodzi o zapewnianie ochrony ofiarom przestępstw związanych z cyfrowymi aktywami.

Aby złożyć dokumenty za pomocą innych ‘’środków’’ przekazu, niż te podstawowe strony sporu mogą wystosować do brytyjskiego sądu prośbę o pozwolenie na skorzystanie z doręczenia alternatywnego. Wcześniej można było zaliczyć tu Facebooka, czy Instagrama. Wykorzystanie technologii DLT jest tu najnowszym zastosowaniem. 

AVA Trade

Sedno sprawy w której wykorzystano technologię blockchain

Proces, w którym dopuszczono dokumenty w formie NFT dot. założyciela firmy Microgame zajmującej się hazardem online – Pan D’Aloia. Pod koniec czerwca br. złożył on pozew przeciwko 5 giełdom kryptowalut – Binance, Poloniex, Gate.io, OKX (dawniej OKEx) i Bitkub. Jego wirtualne waluty zostały przywłaszczone przez nieznanego internetowego brokera prowadzącego fałszywy program inwestycyjny. 

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
Poprzedni artykułCezary Graf widzi euro, dolara i franka po 5 zł oraz posiedzenie RPP „na dniach”
Następny artykułTauron rozpoczął w Mysłowicach budowę największej farmy fotowoltaicznej w Polsce
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here