Naga Markets

Pozbud w górę o ponad 8%. Spółka z umową na zakład produkcji baterii w PolsceW trakcie środowych notowań akcje Pozbud pną się w górę o ponad 8% po tym, jak spółka poinformowała akcjonariuszy o podpisaniu umowy z Durapower Holdings oraz Elmodis w sprawie budowy na terenie polski zakładu produkującego baterie litowo-jonowe. Dzięki temu akcje spółki osiągnęły roczne maksima.

Pozbud wystrzelił o 8%

W trakcie dzisiejszej sesji Pozbud notuje bardzo mocne wzrosty swojej giełdowej wyceny. Spółka zyskuje obecnie aż 8,65%, co oznacza wzrost o 0,43 zł względem poprzedniego zamknięcia, które wyniosło 4,97 zł. Aktualnie inwestorzy płacą więc za walor równo 5,40 zł.

Tłem do dzisiejszych wzrostów jest komunikat, w którym spółka informuje o podpisaniu umowy singapurskim Durapower Holdings oraz spółką Elmodis ws. uruchomienia zakładu produkcji baterii litowo-jonowych w Polsce.

– Walory Pozbudu znajdują się od marca 2020 roku w silnym trendzie wzrostowym, a linia trendu poprowadzona od pandemicznego dołka jest respektowana. Od tamtej pory kurs spółki wzrósł o ponad 700%! Po komunikacie ws. zakładu produkcji baterii cena akcji otworzyła się od luki wzrostowej, ustanawiając nowe post-pandemiczne szczyty. – wskazuje Dom Maklerski XTB.

Pozbud w górę o ponad 8%. Spółka z umową na zakład produkcji baterii w Polsce
Notowania spółki Pozbud w latach 2016-2021. Źródło: Stooq.pl

W trakcie krachu z marca 2020 wycena akcji Pozbudu spadła do poziomu 0,71 zł za walor, jednak spółka bardzo szybko zaczęła odrabiać covidowe straty. Od tamtego momentu notowania firmy regularnie zyskując, aż do obecnych 5,40 zł, dzięki czemu spółka znajduje się obecnie na swoich rocznych maksimach. Jednocześnie spółka dalej znajduje się poniżej swoich szczytów osiąganych jeszcze w 2015 roku, kiedy to wycena Pozbudu zbliżała się do 6,50 zł za walor.

Głosuj na Comparic.pl oraz Comparic24.tv w Ogólnopolskim Badaniu Inwestorów (OBI) 2021:

BIORĘ UDZIAŁ W OBI 2021

Zakład produkcji baterii w Polsce

– Emitent, Durapower Holdings PTE LTD z siedzibą w Singapurze oraz Elmodis Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie zawarły Porozumienie w zakresie podjęcia przez Durapower i Spółkę wspólnego przedsięwzięcia w ramach spółki celowej, polegającego na uruchomieniu produkcji baterii litowo-jonowych (dalej „Produkty”) na terenie Polski oraz możliwości i zasad zastosowania produktów i usług dostarczanych przez Elmodis przy wdrożeniu procesów zarządzania bateriami i energią ze źródeł rozproszonych.

Bossa

Rolą Spółki będzie kompleksowa organizacja produkcji – od przygotowania lokalizacji fabryki, przez zabezpieczenie formalno-prawne inwestycji, organizację procesów produkcyjno-montażowych, po przygotowanie i organizację dystrybucji i promocji Produktów. – informuje spółka w komunikacie nr 30/2021.

– Durapower odpowiadać będzie za udzielenie know – how w zakresie produkcji litowo-jonowych modułów i kompletnych pakietów, w tym systemów zarządzania bateriami. Elmodis natomiast, jako podmiot skoncentrowany na rynku Przemysłowego Internetu Rzeczy (IIoT) wspierać będzie współpracę dostarczając dedykowane rozwiązania do sterowania i optymalizacji magazynowania energii.- dodaje także.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wskaźnik rsi | develia giełda | mercator medical notowania | ciech akcje kupno | akcje bitcoin | najniższy kurs rubla | kurs forinta sprzedaż |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBGK sprzedał obligacje za 0,66 mld zł, popyt: 0,75 mld zł
Następny artykułPrezes PERN: Przychody w 2021 roku powinny zbliżyć się do poziomu z 2019 roku
Absolwent ekonomii oraz obecnie student Rynków Finansowych na Instytucie Finansów Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Członek Studenckiego Instytutu Analiz Gospodarczych, zwycięzca ligi debat oksfordzkich i turnieju debat w stylu Lincoln-Douglas, autor publikacji naukowych o tematyce ekonomicznej i prelegent podczas akademickich konferencji naukowych. Aktywny uczestnik i współorganizator konferencji naukowej „Forum Rozwoju Ekonomicznego Polski” oraz wydarzenia „Tydzień Gospodarki Światowej”. Doświadczenie zawodowe zdobywał podczas pracy w sektorze bankowym. Laureat olimpiad z dziedzin takich jak historia i WOS. Kreator postaw obywatelskich i zwolennik podejścia fundamentalnego. Prywatnie miłośnik historii (w szczególności XX wieku), gier strategicznych i podróży do ciepłych państw południa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here