Naga MarketsPozbud [POZ] – czekamy na wybicie 2 zł. Kolejny cel przy 2,40 zł Producent stolarki budowlanej Pozbud T&R pokazał w poniedziałek raport z wynikami za III kwartał. W tym okresie spółka miała 3,96 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 2,4 mln zł zysku rok wcześniej. Zysk operacyjny wyniósł 7,16 mln zł wobec 3,71 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 44,29 mln zł wobec 49,78 mln zł rok wcześniej. W sumie od początku roku, spółka wypracowała 22,67 mln zł zysku wobec z 9,61 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 130,67 mln zł w porównaniu z 138,35 mln zł rok wcześniej. Mamy więc bardzo solidne wyniki uzyskane w trudnym czasie pandemii. Inną ważną informacją w ostatnim czasie była decyzja o wejście w segment odnawialnych źródeł energii.

  • Pozbud poprawia wyniki
  • Spółka wchodzi w branżę OZE
  • Na tle historycznym, kurs na niskich poziomach

Utworzono już spółkę celową, która się tym zajmie. Wydaje się, że jest to krok w dobrą stronę, na pewne mile widziany na rynku. Patrząc na wykres miesięczny, wydaje się, że spółka jest nisko wyceniana jak na uzyskiwane od lat dość stabilne wyniki. Obecnie trwa walka o wybicie poziomu 2 zł, choć kluczowy opór znajduje się wyżej. Możliwe, że celem będzie przełamanie linii trendu oraz dotarcie przynajmniej do okolic oporu przy 2,40 zł czyli dołkach z poprzednich lat.

Te artykuły również Cię zainteresują
Walka o wybicie 2 zł

Za scenariuszem kontynuacji odbicia przemawiają rosnące obroty od wybuchu pandemii. Od tego czasu kilka razy mieliśmy okres mocnego wzrostu obrotów, zazwyczaj przy lokalnych dołkach. Mamy więc dobre wyniki i od 8 miesięcy trend wzrostowy budowany przy niezłych obrotach. Można więc zakładać jego kontynuację.

pozbud

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here