Naga MarketsPozbud nie wyklucza akwizycji i liczy na kolejne kontrakty kolejoweWarszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – Pozbud nie wyklucza celowych akwizycji i liczy na dalsze kontrakty z segmentu kolejowego, poinformowali przedstawiciele spółki.

„Zamierzamy kontynuować strategię dywersyfikacji zakresu działalności na IoT oraz inne segmenty z możliwością dokonania celowych akwizycji. Konkretne decyzję ws. akwizycji nie zostały jeszcze podjęte, ale nie wykluczamy ich dla podniesienia wartości całej grupy” – powiedział wiceprezes Michał Ulatowski podczas wideokonferencjiDodał, że spółka będzie także kontynuować także reorganizację zakładu produkcyjnego w Słonawach.

Spółka po podpisaniu we wrześniu br. umowy na modernizację, naprawy okresowe i przeglądy 14 wagonów PKP Intercity za łącznie ok. 70,6 mln zł brutto liczy na pozyskanie kolejnych kontraktów.

„Z kontraktu, który niedawno został podpisany przychodów spodziewamy się pod koniec przyszłego roku. Natomiast pracujemy nad zdywersyfikowaniem naszego portfolio i nad pozyskaniem kolejnych kontraktów. Tutaj oczekujemy pierwszych przychodów w I kwartale bądź II kwartale przyszłego roku. To będą mniejsze projekty, dotyczące głównie napraw” – powiedział wiceprezes Paweł Piotrowski.

„Jeżeli chodzi o część taborową, która jest nową częścią naszej działalności, to uczestniczymy jeszcze w dwóch kolejnych postępowaniach i czekamy na ich wyniki. Portfolio zamówień chcemy oprzeć o kontrakty długoterminowe 3-5 lat, czyli np. modernizację wagonów i równolegle uzupełniać o krótkoterminowe zamówienia np. o naprawy wagonów i lokomotyw” – wyjaśnił Piotrowski.

Z kolei wiceprezes Ulatowski przyznał,że deweloperka nie jest obecnie kluczową działalnością dla grupy. „Nie wykluczamy jednak realizacji kolejnych projektów deweloperskich, zapewne przy udziale partnerów” – dodał wiceprezes.

Przedstawiciele spółki poinformowali również, że do końca I półrocza 2022 r. powinna zostać zamknięta inwestycja związana z budową farmy fotowoltaicznej.

invest

Pozbud specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, jak również w świadczeniu kompleksowych usług budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs zloty | dolar kurs | waluta euro | akcje kęty | oncoarendi akcje kupno | nasdaq notowania | kurs euro dolar |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here