Naga Markets

Pozbud jest spokojny o zawarcie z PKP PLK aneksu nr 3 na system GSM-RWarszawa, 01.12.2021 (ISBnews) – Pozbud ocenia, że podpisanie aneksu nr 3 do kontraktu na system GSM-R dla PKP Polskich Linii Kolejowych (PKP PLK) jest niezagrożone, pozwoli na wynegocjowanie przesunięcia terminu wykonania i uniknięcie kar umownych, poinformował prezes Łukasz Fojt. Ocenił, że osiągnięcie porozumienia jest korzystne dla wykonawcy i zamawiającego w sytuacji, gdy prace nie mogą być zcertyfikowane z powodu równolegle prowadzonych na liniach robót z innych branż kolejowych.

“My do tej pory wszystkie kamienie milowe wykonaliśmy w terminie” – podkreślił Fojt podczas konferencji prasowej.“Ale nie możemy fakturować dużej części kwoty wykonanych prac, ponieważ nie mamy zcertyfikowanych linii, a linii nie możemy certyfikować, ponieważ są inne firmy na linii i budują odcinki kolejowe” – wyjaśnił.

“Mamy negocjacje aneksu nr 3 i myślę, że w tym aneksie zamawiający przychylniej do tego podejdzie, rozmawiamy o tym” – dodał.

Zarząd Pozbudu wyjaśnił, że w aneksie chodzi przede wszystkim o zmianę terminów realizacji i sposobu rozliczania prac.

“Jeśli chodzi o temat aneksu, to niemożliwe jest, żeby nie był podpisany. Nie wiemy, co wynegocjujemy, jeśli chodzi o sposób rozliczeń, ale jeśli chodzi o termin i ryzyko naliczenia kar, myślę, że raczej to jest niemożliwe” – zakończył Fojt.

Pozbud poinformował również, że okresowo analizuje marżę na kontrakcie i ocenia, że na chwilę obecną przebieg realizacji kontraktu nie zagraża wyjściowemu budżetowi.

Pozbud specjalizuje się w produkcji okien i drzwi, jak również w świadczeniu kompleksowych usług budowlanych. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: enea kurs akcji | akcje orlen | korona islandzka kurs | euro kurs online | lotos kurs | cena akcji pkp cargo | zlotowka kurs |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here