Naga MarketsAtrem - co łączy go z OZE i Baltic PipeEuropejskie przedsiębiorstwa energetyczne, elektrownie fotowoltaiczne i wiatrowe będą mogły poprawiać swoją efektywność poprzez wykorzystanie europejskich systemów magazynowania energii (ESS). Będzie to możliwe dzięki partnerstwu zawiązanemu przez Pozbud i Elmodis z Durapower – singapurskim przedsiębiorstwem specjalizującym się w produkcji lekkich, łatwo skalowalnych i bezpiecznych baterii litowo-jonowych do kontenerowych rozwiązań ESS.

Pozbud, Elmodis i Durapower rozpoczynają strategiczne partnerstwo

Strategiczne partnerstwo, formalizuje zawiązaną współpracę i wzmacnia istniejące relacje pomiędzy Durapower, Pozbud i Elmodis zarówno na poziomie strategicznym, jak i roboczym, koncentrując się na produkcji i dostawie baterii litowo-jonowych do zastosowania w kontenerowych systemach magazynowania energii. Celem jest przyczynienie się do obniżenia emisji w regionie europejskim z obecnego poziomu do 20% do roku 2050, z zamiarem osiągnięcia zerowej emisji netto tak szybko, jak to będzie możliwe.
W ramach nowego strategicznego partnerstwa, umowa da europejskim firmom energetycznym bezpośredni dostęp do alternatywnego źródła magazynów energii, zapewniając płynne i bezproblemowe zaopatrzenie w energię oraz zwiększone wsparcie dla klientów, w tym ulgi podatkowe oraz opiekę posprzedażową.
Nawiązana współpraca daje strategicznym partnerom Pozbud i Elmodis możliwość stworzenia niedrogich kontenerowych produktów ESS pochodzenia europejskiego („Made in Europe”) pod marką Durapower.
Oprócz dostarczenia niezbędnej technologii wspierającej tworzenie magazynów energii do zastosowań przemysłowych w regionie Europy, w ramach joint venture powstanie również nowy zakład produkcyjny w Polsce. Strony zakładają, że zakład rozpocznie działalność etapami, dążąc do rocznej, docelowej, zdolności produkcyjnej do 2 GWh wytworzonych baterii.
Zakład produkcyjny, służący jako punkt obsługujący firmy energetyczne w Europie, będzie oferował pełen zakres zaawansowanych technologicznie usług serwisowych, w tym predykcyjne utrzymanie ruchu, analitykę danych oraz wiedzę techniczną z zakresu przemysłowego Internetu Rzeczy, a także możliwości w zakresie dostarczenia produktu „pod klucz”, jak i usług EPC (inżynieria, procedury przetargowe i budowa). Durapower oczekuje, że ten flagowy zakład w Unii Europejskiej przyczyni się do zrealizowania znacznej części planu wzrostu udziałów w Europie.
Planowana spółka joint venture pozwoli  na rozpoczęcie produkcji oraz montażu modułów i racków (stojaków), co ostatecznie doprowadzi do zaopatrywania się w ogniwa akumulatorowe Durapower i ich produkcję w Europie. Oczekuje się, że współpraca ta wesprze wejście na europejski rynek ESS, zapewniając wszystkim stronom możliwość zwiększenia ogólnej sprzedaży magazynów energii przez nowy zakład produkcyjny.
– To partnerstwo umacnia nasze zobowiązanie do zapewnienia firmom energetycznym w Unii Europejskiej alternatywy w zakresie pozyskiwania energii odnawialnej, zapewniając jednocześnie lokalny łańcuch dostaw akumulatorów litowo-jonowych oraz wysokiej jakości doświadczenie posprzedażowe, jednocześnie dążąc do osiągnięcia celu zerowego śladu węglowego netto, co jest celem Durapower, Pozbud i Elmodis – podkreśla Prezes Zarządu Durapower, Kelvin Lim.
– Cieszymy się możliwością otwarcia Europy na alternatywne źródło energii i rozwój lokalnego łańcucha dostaw poprzez nowy zakład produkcyjny.  Optymalizacja kosztów energii (sprzedaży i/lub zakupu) oraz zagwarantowanie parametrów jakościowych i bezpieczeństwa ciągłości zasilania to podstawowe korzyści dostarczane przez systemy magazynowania energii (ESS). Zapewnienie doskonałej obsługi klienta  jest dla nas kluczowe i wiemy, że z tak wysokiej klasy partnerami biznesowymi jak Durapower i Elmodis możemy dostarczać najlepsze rozwiązania w dziedzinie Magazynowania Energii z równie doskonałym poziomem obsługi – dodał Prezes Zarządu Pozbud, Łukasz Fojt.
– Jesteśmy dumni, że możemy być częścią tak ważnego projektu, dostarczając naszą najnowocześniejszą technologię dla Systemów Magazynowania Energii, tak ważną dla zrównoważonego rynku energii. To przyjemność rozpocząć współpracę z tak wspaniałymi partnerami biznesowymi jak Durapower i Pozbud, z którymi realizujemy już wspólne projekty – mówi Prezes Zarządu  Elmodis, Artur Hanc.
Firma Durapower rozpoczęła swoją działalność w Europie w 2015 roku, a w 2019 roku otworzyła biuro w Holandii i dostarcza wysokowydajne akumulatory litowo-jonowe do kilku producentów pojazdów elektrycznych i zastosowań stacjonarnych w regionie. W ostatnim czasie organizacja dostarczyła również systemy baterii dla hybrydowo-elektrycznych pojazdów AGV do europejskiego portu morskiego i kilku aplikacji dla statków morskich. W związku z szybkim wzrostem, rynek europejski stał się ważny dla przyszłego wzrostu i planów ekspansji Durapower.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here