Naga MarketsPozbud chce wybrać lokalizację dla fabryki baterii jeszcze w tym rokuWarszawa, 01.10.2021 (ISBnews) – Pozbud zakłada, że w najbliższym czasie dojdzie do ostatecznego wyboru lokalizacji pod budowę zakładu produkcji baterii w Polsce na podstawie podpisanego wcześniej porozumienia z Durapower z Singapuru i firmą Elmodis, poinformował prezes Łukasz Fojt.

„W tym roku jeszcze poinformujemy o wyborze lokalizacji zakładu. W tej chwili brane pod uwagę są trzy lokalizacje i z tych trzech wspólnie wybierzemy jedną i wtedy poinformujemy o dalszych działaniach. Chcemy, aby fabryka powstała w ciągu dwóch lat, a jednocześnie będziemy powoli budowali rynek sprzedaży, tak aby z chwilą rozpoczęcia przez nią działalności, będziemy mogli część tej sprzedaży już obsłużyć” – powiedział Fojt podczas wideokonferencji.Dodał, że nie są także wykluczone dostawy dla potrzeby partnera z Singapuru do krajów z poza Europy.

W ub. tygodniu Pozbud informował, że podpisał z Durapower i Elmodis porozumienie odnośnie uruchomienia zakładu produkcji baterii w Polsce. Strony zakładają, że zakład rozpocznie działalność etapami, dążąc do rocznej, docelowej, zdolności produkcyjnej do 2 GWh wytworzonych baterii. Podano wtedy także, że Durapower jest firmą specjalizującą się w produkcji lekkich, łatwo skalowalnych i bezpiecznych baterii litowo-jonowych do kontenerowych rozwiązań ESS.

Grupa Pozbud posiada kompetencje produkcyjne, inżynieryjne i handlowe oraz działa w zdywersyfikowanych obszarach biznesowych, do których należą: budownictwo teletechniczne, stolarka drewniana, budownictwo mieszkaniowe, kolejnictwo oraz odnawialne źródła energii. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 193,75 mln zł w 2020 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkp cargo akcje wykres | nasdaq spółki | notowania bitcoina | biomed lublin kurs | neuca notowania | s&p 500 | gpw pkp cargo |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here