Naga MarketsPozabankowe karty kredytowe zyskują na popularności

Karty kredytowe to rozwiązanie, które posiadają w swojej ofercie nie tylko banki. Także instytucje pozabankowe proponują klientom karty z dostępnym limitem kredytowym, i te właśnie zyskują w ostatnim czasie na popularności. Wynika to z pewnością z faktu, że zdecydowanie łatwiej jest wejść w posiadanie takiej karty. Jak wiemy, procedury bankowe są nieco skomplikowane i trzeba spełnić szereg wymagań, aby otrzymać tradycyjną, tj. bankową kartę kredytową. W przypadku karty pozabankowej sprawa jest zdecydowanie prostsza. Jak zatem stać się posiadaczem takiej karty? I co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?Czym jest pozabankowa karta kredytowa?

Pozabankowa karta kredytowa to odpowiednik tradycyjnej karty kredytowej oferowanej przez banki. W tym przypadku jednak to instytucje pozabankopwe oferują klientom limit kredytowy oraz możliwość realizacji płatności gotówkowych i bezgotówkowych. Najpopularniejszym na rynku rozwiązaniem tego typu jest karta kredytowa MasterCard Standard AXI-CARD, z limitem aż do 6 000 zł.

Kartą posługujemy się w tym przypadku w zasadzie tak, jak dowolną kartą płatniczą, zatem możemy płacić za zakupy (zbliżeniowo lub wpisując PIN), wypłacać gotówkę z bankomatów, czy realizować płatności w Internecie (monitorowanie wydatków i potwierdzanie transakcji internetowych można wygodnie wykonywać w dedykowanej aplikacji mobilnej).

Co istotne, wspomniana pozabankowa karta kredytowa jest kartą międzynarodową, co oznacza, że można z niej swobodnie korzystać także zagranicą. To niezwykle wygodne rozwiązanie podczas każdej podróży, gdyż wiele hoteli, sklepów, czy wypożyczalni samochodów preferuje płatności kartami kredytowymi lub wręcz ich wymaga.

Pozabankowe karty kredytowe zyskują na popularności 1

Jak stać się posiadaczem pozabankowej karty kredytowej?

Jak już wspomnieliśmy, procedury bankowe mogą być dla wielu osób zniechęcające, zbyt skomplikowane i stawiające na drodze do karty kredytowej wiele wymagań. Jeśli zdecydujemy się na rozwiązanie oferowane przez instytucje inne niż banki, będzie z pewnością łatwiej wejść w posiadanie takiej karty.

Aplikować o kartę możemy telefonicznie lub drogą elektroniczną. Najprościej będzie złożyć wniosek online. Krótki formularz z podstawowymi danymi umożliwia kontakt z klientem, dlatego dalsza część wypełniania kwestionariusza może przebiegać wraz z konsultantem firmy, w której składamy wniosek o kartę kredytową.

invest

Kolejny etap to weryfikacja naszej zdolności kredytowej. Tutaj nie musimy nic robić – zajmują się tym analitycy, którzy sprawdzają m.in. zarobki osoby aplikującej, czy terminowość spłat bieżących zobowiązań. Wszystko to nie będzie wymagało od nas dużych pokładów cierpliwości, bowiem z reguły przebiega bardzo sprawnie i szybko.

O zaakceptowaniu wniosku i przyznaniu karty kredytowej dowiemy się, gdy zadzwoni do nas konsultant. Wtedy też zostanie ustalony termin i adres dostawy naszej karty kredytowej. Standardowo karta dociera do swojego nowego posiadacza w ciągu 24 godzin od chwili zaakceptowania umowy.

Artykuł partnera

 Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here