Naga MarketsUI platformy DMM Securities

Drugi z największych japońskich brokerów detalicznych (pod względem wolumenów), DMM Securities, opublikował wczoraj swoje styczniowe wolumeny. Podobnie jak w przypadku GMO Click Securities, który raport udostępnił jeszcze w zeszłym tygodniu, DMM może pochwalić się naprawdę silną tendencją wzrostową na przestrzeni pierwszego miesiąca 2014 roku. Wartość wolumenów wzrosła o ponad 55% do poziomu 771,1 miliarda dolarów. Jest to najwyższy wynik od lipca kiedy miesięczny wolumen przekroczył 968 miliardów.

Sytuacja zbliżona jest do tej sprzed roku. Słabe wyniki grudniowe, bardzo wyraźna poprawa w styczniu i osiągnięcie rekordowych wyników w przeciągu pierwszych sześciu miesięcy. Nie możemy oczywiście zapominać o spadkach zmienności jena co przekłada się jednocześnie na spadek aktywności tradingowej – brokerzy w raportach za drugie półrocze 2013 roku zgłaszali średnie wolumeny mniejsze nawet o 50% od wcześniejszych szczytów.

Co do DMM Securities to najlepszy okres zeszłego roku przypadł na czerwiec kiedy udało się praktycznie przekroczyć granicę 1 miliarda dolarów – we wrześniu wolumeny skurczyły się już jednak poniżej 500 miliardów a trend ten utrzymał się również w listopadzie oraz grudniu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here