Naga MarketsKurs euro zyskuje! Powstrzymanie koronawirusa zwiększy niepewność gospodarczą, mówiła Lagarde (EBC)Prezes Europejskiego Banku Centralnego (EBC) Christine Lagarde zauważyła w niedzielę, że ożywienie gospodarcze w strefie euro pozostaje niepewne w obliczu nowych skoków zakażeń wywołanych przez koronawirusa, które skłoniły do ​​wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków dystansowania społecznego i zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby.

  • Sektor usługowy najmocniej odczuje efekty restrykcji
  • Polityka powinna koncentrować się także na tworzeniu nowych miejsc pracy
  • Wsparcie fiskalne i polityki pieniężnej, tak długo, jak to konieczne 

Niepewne ożywienie i zmiany w popycie

– Ożywienie pozostaje niepewne, nierówne i niekompletne. Oczywistym jest, że zarówno wsparcie fiskalne, jak i wsparcie polityki pieniężnej muszą obowiązywać tak długo, jak to konieczne – mówiła Lagarde na panelu dyskusyjnym z szefami banków centralnych.

– Sektory takie jak zakwaterowanie, usługi gastronomiczne i transport mogą zostać trwale dotknięte. W strefie euro sektory te odpowiadały za prawie jedną piątą miejsc pracy utworzonych od 2013 roku. Musimy więc nie tylko chronić stare miejsca pracy, ale także tworzyć nowe, które będą odzwierciedlać nowe wzorce popytu po pandemii – powiedziała Lagarde.

Zobacz też: Test strategii Puria na wybicie średnich kroczących

Według Lagarde „kluczem” do tego jest wzmocnienie pozycji młodych firm, ponieważ są one motorem wzrostu zatrudnienia.

– To jest kierunek, w którym ostatecznie musi podążać polityka: musi koncentrować się nie tylko na ochronie, ale także na transformacji; nie tylko na zachowaniu gospodarki w obecnej postaci, ale także na tworzeniu nowych miejsc pracy i nowych źródeł wzrostu – przekonywała szefowa EBC.

Kurs euro ponownie w strefie przy 1,1770 USD

Kolejny tydzień października zaczyna się od wzrostu notowań euro w stosunku do dolara. Para walutowa EUR/USD wzniosła się już do strefy w obrębie 1,1770, która może ponownie sprawdzić się jako opór.

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych. Sprawdź warunki brokera.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here