Naga MarketsBitcoin ccIndeksy kryptowalut zostaną uruchomione w 2021 roku na wzór S&P 500 i Dow Jonesa, poinformował S&P Dow Jones Indices, oddział dostawcy danych finansowych S&P Global Inc. Będzie to najnowsza duża firma finansowa, która wkracza na rynek rodzącej się klasy aktywów. Tymczasem Bitcoin kontynuuje wzrost w czwartek oddalając się od poziomu 19 000 USD.

  • S&P Global Inc. będzie wykorzystywać dane z Lukka zajmującej się notowaniami ponad 550 wirtualnych moneta będących w obrocie
  • Aktywa cyfrowe, takie jak kryptowaluty, stają się szybko rozwijającą się klasą aktywów
  • Rośnie zainteresowanie wirtualnymi walutami ze strony dużych firm finansowych

Kryptowaluty z własnymi indeksami już w przyszłym roku

S&P Global Inc. podał, że będzie wykorzystywać dane z nowojorskiej firmy Lukka zajmującej się notowaniami ponad 550 wirtualnych moneta będących w obrocie.

Te artykuły również Cię zainteresują
Klienci S&P będą mogli współpracować z dostawcą indeksu w celu tworzenia niestandardowych indeksów i innych narzędzi do analizy porównawczej kryptowalut – poinformowali S&P i Lukka we wspólnym oświadczeniu.

Firmy mają nadzieję, że bardziej wiarygodne dane cenowe ułatwią inwestorom dostęp do nowej klasy aktywów i zmniejszą niektóre ryzyka związane z bardzo zmiennym i spekulacyjnym rynkiem.

– Aktywa cyfrowe, takie jak kryptowaluty, stają się szybko rozwijającą się klasą aktywów. Nadszedł czas na niezależne, niezawodne i przyjazne dla użytkownika testy porównawcze – powiedział Peter Roffman, globalny dyrektor ds. innowacji i strategii w S&P Dow Jones Indices.

Posunięcie jednego z najbardziej znanych na świecie dostawców indeksów może pomóc kryptowalutom stać się bardziej wiarygodnymi inwestycjami.

Działanie ma miejsce, gdy Bitcoin nadal rośnie, osiągając rekordowo wysoki poziom w stosunku do dolara, wspierany przez zwiększony popyt ze strony inwestorów, którzy twierdzą, że wirtualna waluta jest zabezpieczeniem przed inflacją i bezpiecznym aktywem.

Kryptowaluty istnieją od ponad dekady, ale w ciągu ostatnich kilku lat zaczęły przyciągać większe zainteresowanie ze strony firm finansowych.

Duże firmy, w tym Fidelity Investments i japońska Nomura Holdings Inc, zaczęły zabezpieczać Bitcoina i inne kryptowaluty dla inwestorów instytucjonalnych, podczas gdy główne giełdy zaczęły oferować instrumenty pochodne dla BTC.

Pojawienie się bardziej powszechnej infrastruktury rynkowej sprawiło, że klasa aktywów stała się bardziej dostępna dla inwestorów instytucjonalnych. Zarządzający funduszami hedgingowymi, tacy jak Paul Tudor Jones czy Stanley Druckenmiller, niedawno oświadczyli, że włączają BTC do swoich strategii inwestycyjnych.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Bitcoin kontynuuje wzrost. BTC blisko historycznego maksimum

Notowania BTC/USD wzrastają w czwartek w okolice 19 300 USD. W tym roku najpopularniejsza kryptowaluta podrożała o około 170%. Dalsza aprecjacja doprowadzi do przebicia psychologicznej bariery 20 000 USD otwierając drogę do kolejnej fali wzrostowej. Z drugiej strony lokalne wsparcia znajdują się na poziomie 18 100 USD oraz 16218 USD.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKurs funta najwyżej od roku! GBP najsilniejszą walutą G8
Następny artykułNowy gracz na rynku doradztwa
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here