Naga MarketsOntology, projekt chińskiej firmy Onchain, który w założeniu „stanowi pomost między technologią blockchain i biznesem”, ogłosił wprowadzenie systemu Ontology 1.0.  


Wśród wprowadzonych innowacji należy wymienić: nowe, wydajne serie kompletnych rozproszonych ksiąg rachunkowych i inteligentnych systemów kontraktowych oraz możliwość jednoczesnego wspierania publicznej modyfikacji łańcucha.

Czym jest Ontology?

Ontology to zarówno cyfrowa waluta, która została rozdana posiadaczom kryptowaluty NEO w marcu 2018 roku jak i platforma dedykowana projektom blockchainowym. Start-up dedykuje swoje rozwiązania  firmom i korporacjom. ONT jest o tyle przełomowym projektem, że umożliwia przedsiębiorstwom zintegrowanie ich infrastruktury informatycznej z łańcuchem bloków bez specjalistycznej wiedzy dotyczącej Blockchain. Dzięki opracowanym przez deweloperów projektu narzędziom niemal każdy jest w stanie zaimplementować w swojej działalności oparte o kryptografię mechanizmy pozwalające zachować szczególne bezpieczeństwo czy zaufanie do drugiej strony transakcji.

W samej kryptowalucie projektu chodzi głównie o mechanizmy potwierdzania, czyli o tzw. oddelegowane zaufanie. Rozwiązanie może być implementowane w systemach identyfikacji osób lub obiektów, giełd, przechowywania danych, wewnętrznych protokołów i procesów korporacyjnych, komunikacji, itd. Według deklaracji twórców platforma działa z wieloma interfejsami i operuje na dowolnych typach danych i informacji.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here