Naga MarketsUrządzenie Antminer S9 firmy Bitmain.

Bitmain – czołowy światowy producent sprzętu do kopania kryptowalut, w tym m.in. flagowych urządzeń Antminer do wydobywania Bitcoina, podał w dniu 21 października do wiadomości publicznej, iż otworzył „największą na świecie” kopalnię Bitcoina w Rockdale, w stanie Teksas, która powstała we współpracy z Rockdale Municipal Development Distict oraz kanadyjską spółką z branży technologicznej DMG Blockchain Solutions.


Bitmain będzie działał na rzecz lokalnej społeczności

Bitmain podkreśla duże znaczenie dla ogłoszonego w sierpniu 2018  projektu dla lokalnej społeczności. Rockdale położone jest w hrabstwie Milam na wschód od Austin. Obszar o wielkości 33 tys. akrów (ok. 13355 hektarów), na którym powstała kopalnia należy do Alcoa – Aluminum Company of America i wcześniej mieściła się tu huta aluminium.

Moc, jaką obecnie dysponuje kopalnia to 25MW, przy czym w budowie znajduje się kolejna jednostka o mocy 50 MW oraz istnieje w przyszłości możliwość rozbudowy całej kopalni do ponad 300 MW. Łączna wartości inwestycyjna projektu to ponad 500 mln USD. Wspomniana firma DMG dostarcza usługi z zakresu hostingu, zarządzania oraz  badania wydajności  i ma także współpracować z Bitmain przy rozbudowie kopalni w przyszłości.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Bitmain zwraca uwagę na swoje zobowiązanie korzystania z lokalnych dostawców przy pracach budowlanych oraz zobowiązał się do zakupu elektryczności od operatora sieci z Rockdale – Electric Reliability Council of Texas.

Ponadto zespół obsługujący centrum ma składać się z lokalnych pracowników –  docelowo ma ich być 400, a ponadto Bitmain zadeklarował, że będzie prowadził we współpracy z rejonem szkolnym Rockdale programy edukacyjne oraz szkolenia dotyczące technologii blockchain i działania ośrodków, w których wydobywa się kryptowaluty.

W styczniu tego roku pojawiły się doniesienia o zawieszeniu przez Bitmain działalności wydobywczej w Rockdale oraz zwolnieniu zatrudnionych tam pracowników. Przyczyną tego była niska cena BTC. Nie wiadomo na razie czy nadal łączna kwota inwestycji to deklarowane pierwotnie 500 mln USD. Kopalnia w Rockdale jest strategicznym przedsięwzięciem Bitmaina i ma być pierwszym etapem ekspansji tej firmy w Stanach Zjednoczonych.

Zobacz również: Bitewei – konkurencja Bitmain rośnie w siłęConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here