Naga MarketsGrin – nowy „Bitcoin 2.0”podbija serca górnikówJak wynika z oficjalnego komunikatu prasowego, firma Sapphire producent sprzętu komputerowego z siedzibą w Hongkongu ogłosiła wydanie nowej karty graficznej (GPU) do wydobywania niedawno stworzonej kryptowaluty Grin, która została już okrzyknięta przez wielu inwestorów Bitcoinem 2.0.


 

Grin wspierany przez technologię

Dokładna nazwa specjalnej karty graficznej to SAPPHIRE RX 570 16GB HDMI i jest jedną z pierwszych, która wspiera kryptowalutę Grin. Jak informowaliśmy kilka dni temu GRIN jest tokenem zorientowanym na prywatność, który jest reklamowany jako w pełni zdecentralizowany zasób cyfrowy. Token jest oparty na technologii mimblewimble, która w teorii ma zapewniać użytkownikom w sieci wysokiej jakości anonimowość, szyfrując wartość transakcji za pomocą nowej technologii.

Nowa karta graficzna firmy Sapphire będzie w stanie rozwiązać algorytm Cuckoo Cycle, który stanowi podstawę dowodu pracy Grin (Proof of Work). Zgodnie z informacją producenta, nowa GPU nie jest jeszcze dostępna w sprzedaży, ale docelowo będzie możliwość jej zakupu przez stronę internetową firmy.

Zobacz również: Chiny: Właściciel 7000 koparek zamyka biznes pomimo taniej energii elektrycznej

Wczoraj Bank Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) opublikował raport, z którego wynika, iż wszelkie problemy Bitcoina (BTC) można rozwiązać tylko przez odejście od algorytmu PoW. Według analizy, Bitcoin zacznie mieć poważne problemy, w momencie wykopania ostatniej cyfrowej monety w jego sieci.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here