Naga Markets
Dwaj deweloperzy Roger Taylor i Neil Booth storzyli nową wersję portfela Electrum – Electrum SV przeznaczonego wyłącznie dla Bitcoina SV (BSV). Wersja ElectrumSV 1.0.0 jest dostępna na stronie electrumsv.io do bezpłatnego użytku na licencji open source MIT.


Zobacz również: Rewolucja w Ethereum? Niższe zużycie energii całej sieci o… 99%!

Nowy portfel bardziej przyjazny dla użytkowników

W połowie listopada zeszłego roku nasz portal informował o nadchodzącym podziale Bitcoin Casha (BCH). Tak też się stało, a BCH podzielił się na Bitcoin ABC, Bitcoin SV oraz Bitcoin Unlimited. Choć Bitcoin SV cieszy się poparciem zaledwie 6% krypto-górników, to nie przeszkadza to jego społeczności w kontynuowaniu „wizji Satoshiego”, która zakłada przywrócenie oryginalnego protokołu Bitcoina, utrzymanie go w stabilnym stanie i umożliwienie jego masowej rozbudowy.

Roger i Neil są twórcami Electrum w wersji Electron Cash. Neil stworzył także oprogramowanie serwera ElectrumX, które jest używane prawie wyłącznie przez portfele oparte na Electrum. Jednakże, nie znajdując przyszłości w sieci Bitcoin Cash ABC (BCH / BAB), zdecydowali się stworzyć i wydać portfel ElectrumSV dla łańcucha BSV. Jak wyjaśniają na stronie ElectrumSV.io: Bitcoin SV jest jedynym Bitcoinem, którego wartości są stabilne i niespekulacyjne. ElectrumSV w naturalny sposób się na nim opiera.

Zestaw funkcji ElectrumSV obejmuje:

  • Zaawansowany interfejs umożliwiający elastyczne importowanie kluczy prywatnych z innych portfeli;
  • Integracja z portfelami sprzętowymi, takimi jak Bitbox, Ledger i Keepkey;
  • Zarządzanie kluczami portfela i historycznymi transakcjami.

Zespół ElectrumSV zamierza zachować i rozszerzyć zaawansowany zestaw funkcji i elastyczną funkcjonalność odziedziczoną po Electrum oraz ulepszy funkcje, aby były bardziej przyjazne dla zwykłych użytkowników Bitcoina.

Zgadzamy się z przesłaniem Bitcoina SV. Nadszedł czas, aby utrzymywać stabilny protokół bez ciągłych eksperymentów programistycznych i przejść do kolejnej fazy skalowania i masowej adopcji. Wierzymy, że ElectrumSV przyczyni się do tego. Mamy zamiar kontynuować wprowadzanie kolejnych ulepszeń w przyszłości – powiedzieli twórcy.

Zobacz również: Kryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin z najsilniejszymi spadkami w 2019

Prace nad projektem ElectrumSV są wspierane przez stowarzyszenie bComm, pierwszą organizację zajmującą się bCommerce, która zrzesza deweloperów, sprzedawców, giełdy, krypto-górników i innych uczestników sieci Bitcoin.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here