Z informacji podanych przez Binance wynikało, iż firma ta miała całkowicie opuścić Rosję sprzedając swój lokalny biznes zupełnie nowej giełdzie. Przedsiębiorstwo to obiecało klientom z tego kraju płynną migrację. Nie dostarczyło jednak zbyt wielu informacji na temat swojego następcy. 

CommEx otwiera się na rosyjski rynek

Nowa giełda wirtualnych walut ukierunkowana na rynek rosyjski powstała 26 września br. W zasadzie niewiele wiadomo o tym, kto ją założył. Jej rzecznik nie odpowiedział dotychczas interesariuszom na wiele pytań z nią związanych. Na oficjalnej grupie w aplikacji Telegram poinformował jedynie, że CommEx zostało zarejestrowane na Seszelach. Jako globalna platforma wirtualnych walut ma ona skupić się głównie na dwóch regionach: Wspólnocie Niepodległych Państw (WNP) i Azji.W momencie swojej premiery wspomniana giełda działała jedynie w wersji przeglądarkowej. Obiecała natomiast wdrożyć własną aplikację mobilną w późniejszym czasie. Mimo iż została ona uruchomiona niedawno, zdążyła już trafić na platformę CoinMaretCap agregującą dane dot. rynku wirtualnych walut. Należy przypomnieć, że w kwietniu 2020 r. ta została nabyta przez Binance. Z drugiej strony, w chwili pisania tego testu konkurencyjny tracker CoinGecko nie zawiera żadnych informacji o CommEx.

Co ciekawe rzecznik Binance przyznał w rozmowie z mediami, iż przejście na nowo uruchomioną giełdę byłoby całkowicie opłacalne dla jego użytkowników z Rosji. Obok dodał on również, że klienci z tego kraju mogą wypłacić swoje środki na dowolną platformę. Okazuje się, iż rejestracja nowych użytkowników z Rosji na Binance będzie automatycznie przekierowywane na CommEx. Następnie w ciągu najbliższych miesięcy ma ona wycofać swoje wszystkie usługi i partnerstwa zawarte na rosyjskim rynku.

Advertisement
Dalsza część artykułu pod filmem
Więcej szczegółów dot. handlu na nowej giełdzie

Zgodnie z informacjami podanymi przez przedstawiciela CommEx platforma ta pozwala użytkownikom, którzy nie przeszli KYC na handel maksymalnie 2 BTC. Co więcej, firma ta nie zamierza obsługiwać klientów ze Stanów Zjednoczonych, Belgii, Republiki Cypryjskiej, Czech, Holandii i Singapuru, a także w regionach objętych sankcjami, takich jak Iran i Krym. Rzecznik CommEx dodał również, że jest mało prawdopodobne, aby narzędzie płatności zbliżeniowych Binance Pay, nadal współpracowało z tą platformą.

Szereg spekulacji wśród społeczności 

Ogłoszenie wydane przez Binance wzbudziło zainteresowanie lokalnej społeczności kryptograficznej na terenie Rosji tym, kto jest rzeczywistym właścicielem nowej giełdy. Niektórzy użytkownicy zauważyli podobieństwa między stronami internetowymi Binance i CommEx, twierdząc, iż CommEx jest “pełną kopią” strony internetowej Binance.

Dyrektor generalny Binance – Changpeng Zhao (CZ), potwierdził, że byli członkowie zespołu Binance CIS mogą dołączyć lub już dołączyli już do zespołu CommEx.

Obok występują liczne podobieństwa między polityką prywatności obu giełd oraz innych aspektów ich stron internetowych, takimi jak warunki użytkowania. Co więcej, Rosja była kluczowym rynkiem dla Binance, a kraj ten charakteryzował się dużą ilością odwiedzin użytkowników na stronie internetowej Binance.com.

Niektórzy sugerują, że CommEx w Rosji może być odpowiednikiem Binance.US, działającym niezależnie od Binance, ale bez słowa “Binance” w nazwie.

Autor poleca również:Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Obserwuj nas >>


Conotoxia

  • Powiązane zagadnienia:
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.