Naga MarketsJakub Mościcki oraz Rafał Zaorski z Krypto Jam startują z pierwszym w Polsce funduszem zabezpieczającym dedykowanym giełdom kryptowalutowym – Crypto Security Fund.


W historii kryptowalut temat upadających giełd powraca jak bumerang. Powodem są najczęściej włamania hakerskie. Choćby w Polsce w przeciągu ostatnich kilku lat upadły już m.in. takie platformy jak Bidextreme czy  Bitcurex. Z problemem stykają się także zagraniczne firmy z tego rynku.

Chcąc zabezpieczać się przez tego typu włamaniami, giełdy na całym świecie zaczynają tworzyć specjalne fundusze gwarancyjne. Niedawno z takim projektem wystartowała choćby giełda Binance.

Odpowiedzią na bolączki rynku kryptowalut jest też nowa firma, do której powstania przyczynił się kontrowersyjny trader i twórca Krypto JamRafał Zaorski. Za określony procent swoich obrotów giełda lub kantor będą miały chronione środki na rzecz poszkodowanych klientów, którzy utracili depozyty.

– W dużym skrócie i uproszczeniu: jeśli dana giełda upadnie lub zostanie okradziona, nasza firma pokrywa straty klientów – tłumacz idee Jakub Mościcki, Prezes Zarządu Crypto Security Fund.

Pierwsi klienci

Jakub Mościcki pytany o pierwsze plany projektu przyznaje, że trwają rozmowy z pierwszymi klientami: “Tak, w chwili obecnej prowadzimy rozmowy z kilkoma podmiotami, w tym także z Polski, w celu objęcia ich zabezpieczeniem oferowanym przez naszą firmę. Swoją ofertę w pierwszej kolejności skierowaliśmy do podmiotów z naszego kraju, gdyż wierzymy, że mimo wszystko, Polska dalej może być liderem w branży blockchain i walut cyfrowych, a taka usługa da polskim giełdom olbrzymią przewagę nad zagraniczną konkurencją.”

Polska liderem?

Jakub Mościcki nie ukrywa też, że wierzy w to, że Crypto Security Fund pomoże polskiemu rynkowi się rozwinąć: “Rynek kryptowalut nadal jest bardzo młody, a przez to ma wiele wad i niedociągnięć. Jedną z takich wad jest właśnie brak zabezpieczenia przed kradzieżą środków z giełd. Mimo wielu ostrzeżeń o tym, aby środków na giełdzie nie trzymać dłużej niż to konieczne, w dalszym ciągu zdarzają się zuchwałe kradzieże, a wiele osób traci swoje wszystkie kryptowaluty. Dlatego uważamy, że wprowadzenie zabezpieczenia depozytów pozwoli znacznie zmniejszyć ryzyko utraty krytpowalut, a tym samym giełdy staną się bezpieczniejsze dla inwestorów i traderów, co z kolei znacząco wpłynie na popularność tej formy lokowania kapitału. Ponadto, spółka ta jest częścią kolejnego etapu budowania silnej grupy FinTechowej o polskich korzeniach. Chcemy wspólnie zrobić z Polski lidera w branży kryptowalut i blockchain.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. Zwykłe naciąganie naiwniaków, kase zbiorą a w razie inwazji lub straty nie są w stanie wypłacić odszkodowania, takie obiecywanie cudów na kiju. To tak jak by dostać odszkodowanie od durexa za to że kondon sie przetarł…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here