Naga MarketsKryptowalutyJapońska giełda kryptowalut Taotao (dawniej BitARG) zacznie handlować ograniczoną gamą kryptowalut w maju – poinformował dziś Cointelegraph Japan.

Taotao, który jest w 40 procentach własnością spółki Yahoo! Japon i będzie początkowo handlować bitcoinem (BTC) i ethereum (ETH). Ponadto na platformie pojawią się trzy dodatkowe kryptowaluty: litecoin (LTC), bitcoin cash (BCH) i ripple (XRP).

Przyszli użytkownicy mogą już założyć konto i wziąć udział w promocyjnym programie referencyjnym.

Wejście smoka

Plany wyszły na jaw w marcu 2018 r., kiedy Yahoo! Japon ogłosiło, że ​​przejmie znaczący pakiet akcji za pośrednictwem swojej spółki zależnej, YJFX. W tamtym czasie źródła sugerowały, że zakup kosztował firmę około 2 miliardów jenów (ok. 19 milionów dolarów).

Ten ruch jest debiutem giganta internetowego w świecie platform wymiany kryptowalut. Co ważne, Taotao uzyskało oficjalną zgodę na prowadzenie działalności na rynku japońskim.

Japonia starała się narzucić ścisłe monitorowanie podmiotom, które chciałyby rozpocząć prowadzenie giełd kryptowalut. Powodem były wcześniejsze ataki hakerskie w tym kraju.

Program licencjonowania tego typu platform pojawił się w kwietniu 2017 r., ale mimo tego ataki i kradzieże nadal trwają. Na początku tego miesiąca zatwierdzono nowe regulacje, w szczególności dotyczące obrotu depozytami zabezpieczającymi kryptowaluty.

Coincheck, ofiara największego takiego ataku, w którym utracono tokeny o wartości ponad pół miliarda dolarów w styczniu 2018 r., od tamtej pory powróciło na rynek.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here