Naga MarketsOperator giełdowy Nasdaq przygotowuje listę ograniczeń dotyczących IPO, które ma przede wszystkim utrudnić chińskim firmom debiut na giełdzie. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA“. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.

Problemy chińskich spółek notowanych na giełdach w USA

Związane jest to z obawami o brak przejrzystości księgowej i bliskich powiązań kapitałowo-osobowych spółek z władzami chińskimi.

Wśród nowych przepisów wymagane jest zebranie co najmniej $25 mln podczas IPO lub co najmniej 25% kapitalizacji rynkowej. Ten warunek byłby niespełniony przez ponad 25% ze 155 chińskich spółek już notowanych na giełdzie Nasdaq – oznajmił Bogusz Kasowski.


Bezpośredni dostęp do rynków USA i UE. Z Directa kwotowanie cen NYSE i NASDAQ masz bezpłatnie.
SPRAWDŹ NAS

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here