Naga MarketsCo z kursem złotego, euro, funta i franka? Obserwowane wczoraj po południu zagadkowe umocnienie się dolara, oraz cofnięcie się Wall Street, zostało wymazane. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Janet Yellen może zostać szefową Departamentu Skarbu w administracji Joe Bidena
  • Proces przekazania władzy przez Trumpa ma szanse być płynny 
  • Dolar słabnie dzisiaj na całej linii. Najlepiej zachowują się waluty Antypodów

Te artykuły również Cię zainteresują
EURUSD – wymazanie negatywnych sygnałów

Wtorek przynosi powrót starego schematu z większym apetytem na ryzyko. Kluczową informacją dnia są doniesienia Wall Street Journal, jakoby szefową Departamentu Skarbu w administracji Joe Bidena miała zostać była szefowa FED, Janet Yellen.

Jeżeli są prawdziwe, to ta informacja może zapowiadać lepszą współpracę na linii Departament Skarbu-FED, chociaż nie należy zapominać o tym, że nadmierne wydatki mogą być stopowane przez republikański Senat. Sam proces przekazania władzy przez Trumpa ma szanse być płynny – obecny szef Białego Domu miał zlecić nawiązanie współpracy ze sztabem Bidena. To może oznaczać, że Trump pogodził się z przegraną i podejmowane przez niego prawne działania w niektórych stanach związane z przebiegiem wyborów, nie mają już większego znaczenia – oznajmił ekspert BOŚ.

Dolar słabnie dzisiaj na całej linii. Najlepiej zachowują się waluty Antypodów, co nie jest wynikiem tylko zwyczajowej reakcji na tryb risk-on. Wyraźnie spadły szanse na dalsze poluzowanie polityki przez RBNZ, po tym jak rząd miał poprosić bank centralny o podjęcie działań mających zahamować nadmierne wzrosty cen nieruchomości.

W grupie G-10 mocne są też dolar kanadyjski, korona szwedzka no i oczywiście funt, który czeka na finalizację rozmów na temat umowy handlowej jeszcze w tym tygodniu – dodał.

Na EUR/USD wczorajszy 100 punktowy spadek z 1,19 do 1,18 został jeszcze wieczorem częściowo wymazany, a dzisiaj rano powróciliśmy w okolice 1,1880. To pozwala podtrzymać koncepcję wybicia górą ponad strefę 1,1900-1,1930 jako efekt wyjścia z kilkudniowej konsolidacji. Motyw to słaby dolar w kontekście utrzymujących się dobrych nastrojów na globalnych rynkach, a nie silne euro.

Zresztą te może zostać skontrowane przez werbalne interwencje członków Europejskiego Banku Centralnego – chociaż tych na razie nie ma, ale do 10 grudnia (kiedy to wypada posiedzenie banku) jest jeszcze nieco czasu. W międzyczasie wsparciem dla euro mogą okazać się dwie informacje – potencjalna umowa handlowa z Wielką Brytanią niwelująca negatywny wpływ bezumownego Brexitu na gospodarkę, a także działania niemieckiej prezydencji w UE prowadzące do zażegnania sporu o wieloletni budżet UE i program naprawczy (wycofanie veta przez Polskę i Węgry) – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here