Naga MarketsBNP-Paribas-logoDolar stosunkowo szybko poradził sobie z informacjami z ostatniego spotkania FOMC z dnia 18 marca. Już dzień po tym spotkaniu rynek powrócił do poziomów z przed gołębiego wystąpienia Janet Yellen.  Jednak bank BNP Paribas uważa, że wyjście z shortów przez krótkoterminowych uczestników rynku nie wpłynie w najmniejszym stopniu na decyzje długoterminowych graczy. Co zatem radzi BNP Paribas w stosunku do handlu na EUR/USD?


Trzymajcie się planu

Analitycy BNP podtrzymuje swoje niedźwiedzie spojrzenie na tą parę w długim terminie. W swojej cotygodniowej nocie do klientów zalecają trzymanie się wcześniejszych rekomendacji, oraz sprzedawanie każdej korekty aktualnego trendu zniżkowego. Powodem tych zaleceń jest, zdaniem banku fakt, że rynek nie wycenił jeszcze w pełni możliwości wcześniejszej podwyżki stóp procentowych w Stanach. Raport podkreśla, że większość członków FOMC przewiduje dwie podwyżki przed końcem roku, a zdaniem zespołu analityków dane dotyczące bezrobocia lub przewidywanego poziomu inflacji musiałyby ulec znacznemu pogorszeniu, aby zmiana stóp miała nie nastąpić. BNP podejrzewa, że w najbliższych tygodniach członkowie FOMC naprowadzą rynki na właściwy tok rozumowania.

Nasza decyzja: EUR/USD short

W odniesieniu do opublikowanego raportu, BNP Paribas pozostaje w krótkiej pozycji na parze EUR/USD. Ostatnia pozycja została zawarta po cenie 1.0990 z zleceniem obronnym umiejscowionym na poziomie 1.1165. Najbliższy target znajduje się na 1.04.

Wykres dzienny pary EUR/USD, na którym zaznaczone zostały poziomy wejścia (1.0990), stop loss (1.1165), oraz take profit (1.04)
Wykres dzienny pary EUR/USD, na którym zaznaczone zostały poziomy wejścia (1.0990), stop loss (1.1165), oraz take profit (1.04)

Więcej rekomendacji, oraz informacji dotyczących pozycji dużych graczy znajduje się na stronie eFXplus.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here