Naga MarketsWitam po dłuższej przerwie, skromne 5 lat, 6 miesięcy i 4 dni. Wracam z pozycjami oraz dodatkowo analizą zagrań. Na wstępie krótkie przypomnienie mojego sposobu gry oraz podejścia do Forex:

  • Gram na trzech interwałach czasowych: M1 M5 i H1,
  • główne pary walutowe to GBPJPY, GBPUSD i EURJPY.
  • Od 2014 roku wprowadziłem raptem dwie zmiany. Zrezygnowałem z grania na EURUSD i zmieniłem kolory słupków

Te artykuły również Cię zainteresują
Główne założenia handlu:

  • Gra na korekty w trendzie (szerzej omawiałem zasady gry na konferencji w Warszawie w zeszłym miesiącu) oraz tradycyjnie wsparcia i opory. Zachęcam również do zapoznania się z wrześniowym wywiadem, który udzieliłem portalowi Comparic.pl.
  • Pozycję dobieram precyzyjnie tzn. bardzo krótki SL  przeważnie 3-5 pipsów) TP do 25 pipsów, przy czym TP nie jest moim jedynym targetem. Bardzo często zamykam pozycję w połowie drogi, jeżeli stwierdzę, że coś mi nie pasuje. Wychodzę z założenia, że kurs dość szybko ma iść w przewidywanym kierunku. Jak nie idzie, zamykam.
  • Przeważnie pozycję trzymam do 30 minut, w większości do 15 minut.
  • Nie zawieram pozycji codziennie. Robię sobie limity, tak aby nie szaleć i nie zawierać pozycji „z nudów”. Przeważnie robię 4-6 tygodniowo.
  • Gram na słupkach, nie lubię świeczek. Mają dla mnie za dużo informacji, które mi tylko przeszkadzają.
  •  Cel miesięczny to 100 pipsów.

Pozycja nr 1 – GBPJPY Long +3,3 pipsa

Wejście na korektę  zgodnie z głównym trendem na H1. Po chwilowych spadkach kurs wyhamował i powoli zaczął się wspinać z powrotem w górę, co wyraźnie widać na M5. Nastąpił na tej korekcie mały ruch w dół, wyczekanie parę minut, czy to przypadkiem nie głębsza korekta, po czym wejście w pozycję. Tu trochę miałem pecha, gdyż pozycja weszła w momencie skoku ceny a powinno wejść 2-3 pipsy niżej.

Kurs poszedł w zamierzonym kierunku bardzo szybko, po czym na chwilę zatrzymał się, co od razu mi zdefiniowało gdzie przestawić SL.

SL przestawiony. Pozostaje czekać co się stanie dalej.

Niestety kurs się cofnął, złapał SLa z dokładnością do 0.2 pipsa, po czym poszedł mocno w górę. Dopiero po zamknięciu pozycji zorientowałem się, że dałem SLa za idealnie, nie dałem mu „pooddychać”. Prawdopodobnie dlatego że wiedziałem, że ta pozycja będzie opublikowana i chciałem zrobić wszystko za idealnie.

Ogólnie pomimo małego zysku, jestem z niej zadowolony. Poszło zgodnie z założeniem i dość szybko.

Pozycja nr 2 – GBPJPY Short +10,9 pipsa

Wejście na zatrzymaniu się na lokalnym SR. Kurs na dość długo zatrzymał na danym poziomie  i pomimo, że to zagranie pod główny ruch na H1, daje całkiem dobrą okazję do zarobku. Dodatkowo jesteśmy na lokalnych szczytach H1, wiec zwiększa to prawdopodobieństwo odbicia (ostanie 4 słupki H1) oraz brak korekty wzrostu. M1 też bardzo ładnie wygląda. Jesteśmy na szczytach lokalnych słupków M1, wejście weszło niemal idealnie, dokładnie na samej górze. TP po to, aby był. Brak konkretnego punktu dlaczego tam. SL tuż nad ostatnimi słupkami, jak przebije góra to i tak setup będzie nieważny, dzięki czemu mamy wąski SL i małe ryzyko pipsowe na pozycję.

Kurs początkowo oscylował w okolicach wejścia, po czym gwałtownie spadł do lokalnego dołka z M1.  Przy +12 pipsach zamknięta pozycja z ręki (tuż przed zamknięciem cofnęło się około 2 pipsy). Więcej mi nie trzeba. Pomimo że nie było wybicia z konsolidacji M5 można było zarobić, uroki zwiększonej zmienności.

Jestem z pozycji bardzo zadowolony. Nie trzeba było długo czekać na jej rezultat, brak błędów, niemal wszystko zrobione książkowo.

Podsumowanie

Dziś dwie pozycje, obie na plus, całkiem nieźle jak na poniedziałek. Zobaczymy co przyniesie kolejny dzień.

Jeżeli ktoś ma pytania co do pozycji, setupu wejścia czy inne to proszę pisać na maila michal@111.pl Opowiedzi będę publikował pod moimi wpisami, tak aby każdy mógł się czegoś nauczyć.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here