Naga MarketsW poprzednim tygodniu w Malezji wydarzyła się sensacyjna rzecz. Po raz pierwszy od 1957 roku wybory parlamentarne wygrała nowa partia. W poniedziałek giełda kraju otworzyła się po trzydniowej przerwie. Jeśli mielibyśmy podsumować początek sesji jednym słowem, to byłaby to „zmienność”.

Indeks FTSE Bursa Malaysia KLCI zanurkował na początku sesji zanurkował nawet 2,3% tylko po to, żeby szybko odrobić straty i wyjść na plus. W tym momencie indeks zarabia około 0,3%. Giełda była zamknięta na trzy dni w związku z wyborami parlamentarnymi, w których koalicja Mahathira Mohamada nieoczekiwanie wygrała. W swoim pierwszym przemówieniu jako premiera Malezji, Mahathir zapowiedział prowadzenie rządów w sposób przyjazny dla przedsiębiorstw.

Największa firma budownicza kraju – Gamuda Bhd. – straciła 19% po tym jak nowy rząd ogłosił sprawdzenie projektów zleconych przez poprzednią administrację. Obserwatorzy malezyjskiego rynku spodziewają się straty wartości firm powiązanych z poprzednim rządem, a także spółek inwestujących w infrastrukturę kraju.

Zdaniem Affin Hwang Management Bhd., w pierwszych dniach po wyborach parlamentarnych indeks KLCI może spaść nawet o 8%, jednak później cena akcji giełdowych powinna się ustabilizować.

Najbliższe dni na malezyjskiej giełdzie z pewnością będą się cechować wyższą zmiennością


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here