Naga MarketsBanki to jeden z głównych motorów napędowych polskiej giełdy w długim terminie.  Zwykło się mówić, że “bez banków hossy nie będzie”. Pomimo tego, że w ostatnich latach sektor bankowy częściowo stracił swoją reprezentację w indeksie WIG20 to nadal ma on bardzo duży wpływ na samo zachowanie tego indeksu.


Obecnie wydaje się, że kluczowe ryzyka (głównie polityczne), które spowodowały kilkudziesięcio procentową przecenę sektora bankowego na giełdzie w ostatnich dwóch latach zostały mocno ograniczone (OFE, podatek bankowy, przewalutowanie kredytów bankowych). Droga do odrabiania straconego dystansu względem innych giełd stoi otworem w 2017 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analiza techniczna WIG Banki – interwał tygodniowy

wigbanki-w120 stycznia branżowy indeks WIG-Banki wyznaczył 4-letnie minimum (5.174 pkt.) potwierdzając tym samym znaczenie wsparcia zlokalizowanego na poziomie 5130 – 5200 punktów. Od tego czasu, w niespełna rok WIG-Banki zyskał ponad 26%, a obecnie kurs ma duże szanse wybić się górą ponad ważny opór 6450 – 6500 punktów. Potwierdzenie takiego scenariusza będzie sygnałem, że obecne mamy do czynienia ze zmianą długoterminowego trendu spadkowego na wzrostowy.

Należy również pamiętać, że przyszłe zachowanie indeksu WIG-Banki może być również kluczowe z punktu widzenia przyszłego zachowania indeksu WIG20.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here