Naga MarketsCena ropy wróci do spadków? Kurs dolara i złota w obliczu risk-onW ostatnim czasie mieliśmy do czynienia ze słabszym dolarem i odbiciem na ropie WTI. Z jednej strony mamy cięcie produkcji przez OPEC, natomiast z drugiej strony zapasy ropy znów rosną. Z kolei wytracany impet wzrostowy na złocie oraz wzrosty na giełdach pokazują realizację scenariusza “risk on”. Andrzej Kiedrowicz – niezależny analityk – wskazuje jednak, że dopóki trend wzrostowy jest zachowany na XAUUSD – trzeba pamiętać, że niepewność na rynku ciągle jest wysoka. Więcej szczegółów w programie!

  • Zanik dysproporcji stóp zmniejsza rolę carry-trade
  • Wysokie ceny złota podkreślają globalne ryzyka

Cena ropy naftowej w obliczu rosnących zapasów

Rynek spodziewał się słabych danych odnośnie amerykańskiej gospodarki. Ostatecznie PKB w USA kw./w. wyniosło -5% względem i tak słabych oczekiwań -4,8%. Jaki wpływ wywrze to na rynki surowcowe i walutowe?

Te artykuły również Cię zainteresują
Dolar pomimo ostatniej słabości zachowuje swoją siłę w szerszej perspektywie. Obecnie większość krajów rozwiniętych obcięły stopy procentowe praktycznie do zera. Nie ma dużych dysproporcji typu carry-trade – powiedział analityk.

Złoto nie wybija kolejnych ważnych poziomów, jednak cały czas pozostajemy powyżej 1700 USD za uncję. W przypadku realizacji scenariusza risk-on może silnie zyskiwać. Zaskoczyć może również dolar australijski i nowozelandzki. Dolar AUD odrobił starty wynikające z pandemii dzięki korelacji ze złotem. Dolarowi NZD brakuje około 10%, co wynika z ogólnego powiązania z surowcami m.in. rolnymi – dodał.

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here