Naga Markets

Powrót byków na GPW. Jak wygląda sytuacja na WIG 20?Wtorkowe notowania przyniosły bardzo silną zwyżkę cen akcji na krajowym rynku. Już od wczesnych godzin był obserwowany mocny przypływ pozytywnych nastrojów na giełdach zachodnioeuropejskich wyrażony jednocześnie we wzroście cen akcji oraz dalszym spadku rentowności głównych grup obligacji skarbowych.

WIG 20 powraca nad wybite wsparcie. Risk-on w pełni

Jednocześnie optymizm inwestycyjny podbijały początkowe zwyżki kontraktów terminowych na główne indeksy amerykańskie potwierdzone popołudniowymi wzrostami cen akcji za oceanem. W portfelu WIG20 zwyżkowały akcje wszystkich spółek, te o największym wpływie na indeks osiągały tempo zbliżone lub przekraczające 5%.

Tłem do globalnej poprawy nastrojów wydają się oczekiwania złagodzenia bieżącego kursu banków centralnych z FED na czele, które miałoby być następstwem pogarszającego się otoczenia makro. Na wykresie dziennym FW20 została potwierdzona formacja młota przy współudziale pozytywnych dywergencji jakie pojawiły się na szybszych oscylatorach. Kurs powrócił ponad podstawę średnioterminowego kanału spadkowego oraz średnią 15-sesyjną.

Powrót byków na GPW. Jak wygląda sytuacja na WIG 20?

Otworzona luka startowa z jednej strony umacnia impet ruchu oraz jednocześnie określa pierwsze wsparcie w pobliżu 1411 pkt. Na wykresie 60-min kurs zbliża się do szczytu ostatniej korekty wzrostowej 1482 pkt. W pobliżu strefę oporu umacnia zniesienie 61,8% z ostatniej fali spadkowej.

Powrót byków na GPW. Jak wygląda sytuacja na WIG 20?

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeks zagraniczne pozostają blisko popołudniowych poziomów implikując neutralny początek sesji dla FW20. W dzisiejszym kalendarium wskazujemy przede wszystkim na kończące się posiedzenie RPP z oczekiwaniami podwyżki stóp procentowych o 25 pb do poziomu 7%.

Autor poleca również:

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKurs euro spada, złoty umacnia się. Czy na długo?
Następny artykułBitcoin powrócił nad 20 tys. dol. Wstęgi Bollingera sugerują jednak spadki BTC
Biuro Maklerskie Alior Banku prowadzi działalność maklerską na podstawie zezwolenia Komisji Nadzoru Finansowego. Jesteśmy bezpośrednim uczestnikiem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Działamy jako wydzielona organizacyjnie jednostka w strukturach Alior Banku. Od początku działalności Biuro Maklerskie Alior Banku świadczy kompleksowe usługi w zakresie rynku kapitałowego, kładąc szczególny nacisk na profesjonalizm, innowacyjność, bezpieczeństwo, kulturę obsługi oraz rozwój alternatywnych kanałów dystrybucji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here