Naga MarketsPara walutowa AUD/USDKurs dolara australijskiego spadł w relacji do dolara amerykańskiego o niemal 170 pips z niemal 0,7480 USD aż w okolice 0,7310 USD. Ekonomiści Westpac uważają, że jego dalsza deprecjacja do 0,72 USD mogłaby by być okazją do kupna z kilkumiesięcznym horyzontem inwestycyjnym zakładającym wzrost notowań australijskiej waluty względem amerykańskiej.

Kurs dolara AUD powróci do wzrostów

Ekonomiści Westpac, australijskiego banku i dostawcy usług finansowych, którego korzenie sięgają 1817 roku wskazują, iż aktualne dane krajowe były dość mieszane. Mimo to, dostrzegają oni, że nastroje biznesowe i konsumenckie wspierają oczekiwania na dynamiczne odbicie w gospodarce, gdy tylko ograniczenia wprowadzone w celu przeciwdziałani transmisji koronawirusa zostaną w końcu złagodzone.– Pozostajemy bardzo byczo nastawieni do perspektyw wzrostu Australii w 2022 r., ale w najbliższym czasie zacięta walka będzie się toczyć o tempo ponownych otwarć, nawet gdy cele szczepień zaczną być osiągane w październiku – wskazali ekonomiści Westpac dodając, iż wciąż dostrzegają krótkoterminowe ryzyko spadku notowań pary AUD/USD do 0,7200/50.

AUDUSD Daily

Optymizm co do wzrostu kuru dolara australijskiego dostrzegają także ekonomiści Morgan Stanley Research. W ich ocenie, czas na powrót pary AUD/USD na ścieżkę wzrostu „zbliża się wielkimi krokami,” choć przyznają iż, ich pozytywne nastawienie do USD sprawia, że pozostają „nieufni” wobec długich pozycji na AUD/USD.

W ich ocenie, o wiele lepszym rozwiązaniem jest pozycjonowanie się na wzrost kursu dolara australijskiego wobec dolara nowozelandzkiego. Szacują bowiem, że po trwających niemal nieprzerwanie od 14. tygodni spadkach, notowania pary AUD/NZD wzrosną w kierunku 1,08.

AUDNZD Weekly

Autor poleca również:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

invest
  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: lotos kurs | akcje famur | cdr notowania | kurs złotego wykres | eur usd wykres | kurs korony islandzkiej kantor | asseco giełda | tauron akcje kupno |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:
Poprzedni artykułKryptowaluty łączą się z e-sportem. Fnatic sponsorowany przez giełdę Crypto.com
Następny artykułPersonalna kryptowaluta $HOTAK wesprze afgańskiego influencera
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here