Naga MarketsByk z Wall StreetRynki redukują ryzyko polityczne związane z listopadowymi wyborami po tym, jak Donald Trump wyszedł wieczorem ze szpitala i zapowiedział szybki powrót do codziennych obowiązków. Jak wpłynie to na kurs dolara, złotego, euro, funta i franka? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Według mediów zaplanowana na 15 października druga debata prezydencka nie jest zagrożona
  • Funt wspierany przez oczekiwania, co do negocjacji nad umową handlową
  • Pakiet fiskalny USA: rynki ponownie próbują wyceniać szanse na zbliżenie stanowisk pomiędzy Republikanami, a Demokratami
  • EUR/USD niedługo ponownie po 1,20?

Na rynki powrócił apetyt na ryzyko

Według mediów zaplanowana na 15 października druga debata prezydencka nie jest zagrożona. Przede wszystkim maleje też prawdopodobieństwo zaskarżenia wyborów, jeżeli obserwowana tendencja wzrostu przewagi Joe Bidena (w sondażach ma nawet kilkanaście punktów procentowych więcej) miałaby się utrzymać.

Argumenty Trumpa, że wybory są sfałszowane przez nieuczciwe głosowanie korespondencyjne byłoby mało poważne – oznajmił ekspert BOŚ.

Na rynki powrócił wczoraj apetyt na ryzyko – S&P500 zbliżył się do 3400 pkt., a dolar oddał pola walutom ryzykownym. Dzisiaj zmiany nie są duże, chociaż USD pozostaje nieco słabszy. Gorzej zachowują się waluty Antypodów – AUD i NZD.

Wprawdzie RBA nie zmienił na dzisiejszym posiedzeniu parametrów polityki pieniężnej, to jednak powtórzył, że poluzowanie polityki jest możliwe. Na drugim biegunie jest funt wspierany przez oczekiwania, co do negocjacji nad umową handlową. Według doniesień z weekendu strony miały zintensyfikować rozmowy – dodał.

Tematem, któremu uważnie przyglądają się rynki jest wątek związany z przyjęciem czwartego pakietu fiskalnego. Po słowach Trumpa z niedzieli, że jego przyjęcie jest konieczne, rynki ponownie próbują wyceniać szanse na zbliżenie stanowisk pomiędzy Republikanami, a Demokratami.

Wczorajsze wybicie spadkowej linii trendu na parze EUR/USD przy 1,1750 zostało potwierdzone przez analogiczny sygnał na dziennym oscylatorze RSI9. Może to zapowiadać większą korektę wrześniowych spadków, lub nawet ich całkowite wymazanie – to oznaczałoby ponowne podejście pod 1,20 w najbliższych tygodniach. Czy to możliwe? – zastanawia się analityk.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here