Naga Markets
Dostawca jednej z najpopularniejszych platform tradingowych wśród traderów detalicznych, MetaQuotes, podejmuje kolejny krok w kierunku wygaszenia MetaTradera oznaczonego numerem 4, na rzecz najnowszej wersji oprogramowania.


Najpierw podniesienie cen, a obecnie wstrzymanie sprzedaży licencji

MetaQuotes poinformowało dzisiaj, że zaprzestaje sprzedaży brokerom i firmom inwestycyjnym licencji na użytkowanie platformy MetaTrader 4, która została zaprezentowana ponad 12 lat temu. Przedsiębiorstwo już dawno zaznaczało, że dąży do transferu partnerów oraz klientów detalicznych na platformę MT5. W związku z tym przestało wspierać rozwój „czwórki” na początku 2015 roku, podnosząc jednocześnie opłaty licencyjne.

Teraz uzyskanie licencji – w przypadku nowych klientów – będzie już w ogóle niemożliwe. Brokerzy, którzy wcześniej korzystali z MT4 nadal będą mogli liczyć na wsparcie techniczne. MetaQuotes ma zamiar nadal wypuszczać aktualizacje zabezpieczeń oraz łatki do bugów oraz niewielkich usterek.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Nowe funkcje jednie w MT5

MetaQuotes od lat próbuje przekonać traderów i brokerów, że MT5 jest lepszym rozwiązaniem od MT4, jednak nieskutecznie. Firma postanowiła więc „zmuszać” branżę do transferu. Nowe funkcje implementowane są jedynie w „piątce” w związku z czym pozostaje jedynie kwestią czasu, kiedy wcześniejsza wersja stanie się całkowicie nieaktualna.

Na korzyść MT4 cały czas przemawia jednak fakt, że zdecydowana większość wskaźników, strategii oraz EA (expert advisorów) napisanych przez społeczność MetaQuotes została stworzona właśnie z myślą o „czwórce”.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here